В Молдові через свято Вознесіння перенесли президентські вибори

Партія комуністів Молдови мотивувала перенесення тим, що на Вознесіння "негоже сперечатися між собою, це - день радості".

Парламент Молдови переніс призначені на сьогодні вибори президента республіки на 3 червня.

З відповідною ініціативою виступила голова фракції Партії комуністів Молдови Марія Постойка. Вона мотивувала необхідність перенесення засідання парламенту тим, що в четвер святкується День Вознесіння Господня і "цього дня негоже сперечатися між собою, це - день радості".

Це рішення підтримали всі депутати від правлячої компартії, в якої 60 мандатів. Опозиційні партії, які в сумі мають 41 депутатський мандат, участі в голосуванні не брали.

Тим часом, у молдавському парламенті подейкують, що вибори були перенесені для того, щоб виграти час на переговори правлячої Компартії з представниками опозиції.

Як відомо, комуністи на квітневих парламентських виборах отримали 60 з 101 місця в парламенті і для обрання глави держави, де необхідно 61 голос, їм потрібно домовлятися з опозицією, в якої 41 мандат. Однак опозиція оголосила виборам президента бойкот і зірвала першу спробу виборів. Якщо парламент не обере президента до 7 червня з другої спроби, то згідно із законом, він буде розпущений.

Компартія пропонує на посаду президента двох кандидатів - прем'єр-міністра Зінаїду Гречану, якій минулого разу не вистачило для обрання одного голосу, і посла Молдови в Росії Андрія Негуцу.

Тим часом, після того, як парламент переніс вибори на 3 червня, лідер опозиційного альянсу "Наша Молдова" Серафім Урекян заявив, що готовий висуватися кандидатом у президенти республіки і в разі його висунення альянс може взяти участь у голосуванні. Таким чином, вибори глави держави можуть, нарешті, відбутися.

"Якщо моя кандидатура буде запропонована на пост президента, то вибори можуть відбутися", - сказав він журналістам після засідання парламенту.

Читайте також:

Опозиція зірвала вибори президента Молдови

Президентом Молдови може стати посол у Росії

У Молдові комуністи готові до ще одних виборів до парламенту

Президент Румунії відмовився їхати на саміт до Молдови

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: