В Молдові проходять багатотисячні мітинги проти результатів виборів

Учасники акцій протесту виступили під гаслами "Геть комунізм!", "Геть фальсифікацію!" і "Свобода!".

У Кишиневі на вулиці вийшли близько 10 тисяч протестуючих проти перемоги правлячої Партії комуністів республіки Молдова на парламентських виборах. Натовп, що кілька мітингував годин перед будинком уряду, рушив у бік робочої резиденції президента країни Володимира Вороніна.

Учасники однієї з найбільших в країні акцій протесту перекрили декілька вулиць. Вони виступили під гаслами "Геть комунізм!", "Геть фальсифікацію!" і "Свобода!". Центральний майдан міста заблоковано приблизно трьома тисячами людей. Також перекрито центральний проспект. Втім, МВС оголосило, що ситуація знаходиться під контролем.

Протестуючі оголосили, що демонстрація зібралася спонтанно, а лідери опозиційних партій лише приєдналися до акції.

Органи правопорядку не перешкоджають мітингувальникам.

5 квітня пройшли вибори до парламенту Молдови, на яких впевнено перемогла компартія. Комуністи одержують 62-63 мандати з 101, що дозволяє їм самостійно, не входячи ні в які коаліції, обирати президента країни, а також формувати уряд і органи влади.

Опозиція звинуватила комуністів у фальсифікації результатів голосування. При цьому спостерігачі ОБСЄ заявили, що вибори в цілому відповідають міжнародним стандартам, хоча країні необхідно посилити демократичність виборчої системи. Спостерігачі від СНД також визнали вибори чесними.

Читайте також:

Комуністи одержали дві третини голосів в парламенті Молдови

"Регіонали" радіють, що своїми мітингами змусили Ющенка погодитися на вибори

Комуністи у Молдавії лякають кінцем світу, якщо за них не проголосують

2 мільйони римлян протестують проти Берлусконі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: