У Москві відкрився Помісний собор, на якому оберуть патріарха

В Москві відкрився Помісний собор Російської православної церкви. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Сьогодні в московському храмі Христа Спасителя відкрився Помісний собор Російської православної церкви. Православний форум, головне завдання якого - обрання шістнадцятого предстоятеля Російської православної церкви, почався урочистим молебнем, в якому взяли участь всі делегати собору, - від архієреїв до мирян.

Як наголошується в програмі Собору, опублікованій на його офіційному сайті, перше пленарне засідання форуму буде відкрито для представників ЗМІ, на подальші засідання представники преси допущені вже не будуть.

Перед урочистим молебнем архієреї в заалтарній частині Храму Христа Спасителя одяглися в мантії і в супроводі іподияконів пройшли через бічні галереї до західного входу в собор. Через західні брами вони пройшли до вівтаря і зайняли місця згідно з наміченим наперед розподілом. Архієреїв залишаться одягнені в мантії до закінчення першого пленарного засідання.

Молебень очолив місцеблюститель патріаршого престолу митрополит Смоленський і Калінінградський Кирило. Після закінчення молебню буде оголошена Грамота Архієрейського собору про скликання Помісного собору РПЦ. Потім Собор оголошується відкритим і всі присутні повинні проспівати "Символ віри".

Далі делегатам належить вибрати президію Собору. Потім будуть вислухані вітання, адресовані форуму. Услід за цим з доповіддю виступить митрополит Кирило. Після обідньої перерви почнеться друге пленарне засідання Собору, на якому будуть прийняті порядок денний, програми і регламент засідань форуму, вибрані робочі органи Собору. Потім делегатам належить затвердити процедуру обрання Патріарха Московського і всієї Русі.

Третє пленарне засідання почнеться після короткої перерви о 17:30 за московським часом. На цьому засіданні відбудеться обрання предстоятеля РПЦ.


Читайте також:

Новий глава РПЦ буде обраний 27 січня
Архієрейський собор обрав кандидатів в патріархи
Глава УПЦ МП відмовився бути кандидатом на патріарший престол

ВідеоУ Москві відкрився Помісний собор, на якому оберуть патріарха

ВідеоОбрання 16 предстоятеля Російської православної церкви

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: