В Нацбанку Таджикистану недорахувалися мільярда доларів

Головний підозрюваний у розтраті - колишній голова Нацбанку, який у 1996–2008 роках направляв величезні суми на рахунки сумнівних приватних фірм.

Незалежний міжнародний аудит фінансової компанії Earnest and Young виявив недостачу майже у мільярда доларів у Національному банку Таджикистану.

Це дозволяє висунути звинувачення на адресу колишнього голови Нацбанку країни Мурадолі Алімардона, який є нині віце-прем’єром таджицького уряду. Цей чиновник під час керівництва Нацбанком у 1996–2008 роках направляв величезні суми на рахунки сумнівних приватних фірм.

Дані аудиту ставлять під удар цілу державу, яка нині гостро потребує іноземних інвестицій.

За результатами перевірки Earnest and Young, які були оголошені на сайті Нацбанку Таджикистану, близько 900 мільйонів доларів пішли до приватної інвестиційної компанії "Кредит Ін вест". Остання, у свою чергу, інвестує багатомільйонні позики до багатьох приватних підприємств, включно з фірмами, якими керує колишній голова Нацбанку і члени його родини.

Факт недостачі у бюджеті оприлюднили саме у дні, коли президент держави Емомалі Рахмон похвалив банківський сектор за його протидію економічній кризі і попросив посилити заходи для забезпечення іноземних інвестицій в Таджикистан.

Скандал посилився ще й з тієї причини, що міжнародним аудиторам чинилися всілякі перешкоди у ревізії. Працівники Нацбанку не надавали аудиторам документальних справ, мотивуючи це знищенням непотрібних документів. Таджицькі банківські чиновники навіть намагалися списати справу на те, що чимало старих документів було використано як туалетний папір.

Скандал посилився й через побоювання, що міжнародні інвестори і філантропи злякаються надалі співпрацювати з Таджикистаном, однією з найбідніших країн Середньої Азії.

Таджикистан уже мав проблеми з МВФ щодо виплати майже 50 мільйонів доларів у рахунок погашення кредитів.

Тим часом Голова місії МВФ до Душанбе Аксель Шіммельпфеннінґ похвалив владу Таджикистану за гласність щодо даних аудиту в Нацбанку і сказав, що МВФ іще не вирішив, як бути з кредитом для Душанбе за програмою боротьби з бідністю.

Офіційна оцінка ревізії Earnest and Young ще не оприлюднена. У Нацбанку від коментарів відмовилися.

Читайте також:

У Таджикистані чиновників пересадять на велосипеди

Таджикистан готовий надати НАТО свій повітряний простір

Президент Таджикистану проігнорував зустріч з Мєдвєдєвим

Уряд США звинуватив Пентагон у розтраті бюджету ПРО

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: