В Німеччині масштабний спалах грипу A/H1N1

"Свинячий грип" продовжує ширитися планетою. У Женеві зібралися експерти ВООЗ, які можуть оголосити хворобу пандемією.

В Німеччині підтвердили ще 30 випадків захворювання на новий вірус грипу A/H1N1, відомого як "свинячий грип".

З них 27 випадків зафіксовано в одній зі шкіл Дюссельдорфа. Зараз навчальний заклад закрили, а дітей, які контактували з хворими, відправили на карантин.

Тим часом Всесвітня організація охорони здоров'я може повідомити про перехід до шостої, найвищої фази боротьби проти цього захворювання і оголосити про пандемію грипу A/H1N1.

11 червня експерти ВООЗ зібралися в Женеві на екстрене засідання, щоб вирішити це питання. У разі позитивного рішення, це буде перша офіційна пандемія за останні 40 років. Причиною для скликання екстреної зустрічі стало різке зростання хворих на "свинячий грип" в Австралії, де кількість заражених за тиждень збільшилося в 4 рази і перевищило 1200 людей.

Підставою для оголошення пандемії є масштабний характер передачі вірусу від людини до людини як мінімум в двох регіонах світу (Австралія може стати другим після Америки).

Аналітики, втім, вважають, що такий крок ВООЗ мало що змінить в ситуації з розповсюдженням хвороби. Проте це може прискорити виробництво вакцин і підштовхнути уряди деяких країн на введення обмежень в тому, що стосується подорожей.

Читайте також:

ВООЗ збирається оголосити пандемію грипу A/H1N1

Зафіксований другий випадок зараження грипом А від людини

В Україні підтверджений перший випадок "свинячого грипу"

Корейці створили вакцину проти свинячого грипу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: