В Норвегії повністю відмовились від FM-радіо

Країна повністю переходить на цифровий радіосигнал.

Від 11 січня 2017 року Норвегія відмовилась від використання FM/AM частот. Про це повідомляє "Популярна механіка".

Згідно з повідомленням, для прослуховування радіо в межах країни необхідно буде підключити цифровий приймач.

Зазначається, що про відмову від FM-радіо в Норвегії заговорили ще 5 років тому. Жителям країни дали два роки, щоб обзавестися цифровими приймачами, автолюбителям - для встановлення адаптерів, а радіокомпаніям для того, щоб перевести на цифру всі передавачі.

Зазначається, що DAB (Digital audobroadcasting) через свою вартість обслуговування дозволить уряду заощадити 200 млн крон. Крім того, особливість поширення цифрового сигналу довзоляє йому вільно проходити рельєфом Норвегії, з чим виникали труднощі у FM-сигналу.

Оскільки цифровий радіосигнал є модульованою радіохвилею, яка передає не коливання звукової хвилі, а двійковий код, його можна повінстю відновити. Своєю чергою, FM-сигнал такими властивостями не володіє.

Однак, згідно з опитуванням жителів країни, такі нововведення підтримує лише 17% населення. Така реакція суспільства пояснюється тим, що цифрові приймачі коштують набагато дорожче, ніж аналогові.

Нагадаємо, в Україні з 1 січня рентна плата за 4G-частоти зросла у 73 рази. Раніше плата за 1 МГц становила 40 грн, а тепер - 3000 грн.

Залиште свій коментар

Наступна публікація