В.о. президента Молдови не розпустить парламент, який не обрав його главою

Згідно з Конституцією, діяльність парламенту лише частково легітимна, він повинен скликатися тільки для твердження державного бюджету, після чого підлягає розпуску.

Виконуючий обов'язки президента Молдови, голова парламенту Міхай Гімпу заявляє, що не має наміру розганяти депутатів у недалекому майбутньому. "Я не бачу нічого страшного в тому, що парламент не обрав президента. Усі органі влади функціонують, усе працює. Немає політичної кризи - є конституційна криза, яка не дозволяє обрати президента. Але це інша проблема, яку ми будемо вирішувати відповідним чином. Для того й створена конституційна комісія", - сказав Гімпу.

Він категорично спростував твердження депутата-комуніста Вадима Мішина, що пролунали напередодні, який заявив що "діючий склад законодавчого органа повинен бути розпущений через невдалу спробу виборів президента 7 грудня". За твердженням Мішина, "згідно з Конституцією, діяльність парламенту лише частково легітимна, він повинен скликатися тільки для твердження державного бюджету, після чого підлягає розпуску".

Коментуючи висловлення Мішина, Гімпу назвав їх "політичними побажаннями, які ніяк не пов'язані з конституційними нормами". "Я маю намір застосовувати Конституцію не в інтерпретації комуністів, а в строгій відповідності з конституційними положеннями, які припускають діяльність законодавчого органа з повними повноваженнями до твердження нового парламенту", - сказав в.о. глави держави.

Він нагадав, що, після провалу двох спроб обрання президента, парламент повинен бути розпущений. "Але указ про розпуск може бути підписаний тільки після 16 червня 2010 року - через рік після того, як здійснювався розпуск колишнього законодавчого органа. Дострокові вибори, згідно із законодавством, не можуть бути призначені частіше, ніж один раз у рік", - зазначив Гімпу.

У той же час він зазначив, що "якщо доти Конституція буде змінена, тоді й рішення або укази будуть ухвалюватися виходячи з виправлень". "У випадку конституційної реформи, що припускає розробку й прийняття нової Конституції з іншим порядком обрання президента, необхідність розпуску парламенту відпаде", - вважає спікер.

За його словами, населення й міжнародні партнери Молдови "виступають категорично проти дострокових виборів, які ще більше збільшать політичну й економічну кризу". "Потрібно бути ворогом держави, щоб піти на нові вибори на основі документа, який не дає країні розвиватися", - сказав Гімпу.

Нагадаємо, у ході виборів 7 грудня парламент Молдови знову не зміг обрати президента. Згідно із законодавством, указ в.о.президента про розпуск парламенту може бути підписаний тільки після 16 червня 2010 року - через рік після того, як здійснювався розпуск колишнього законодавчого органа. Дострокові вибори, згідно із законодавством, не можуть призначатися частіше, ніж один раз у рік.

Зазначимо, Молдова не може обрати нового президента з 20 травня. Тоді провалилася спроба зробити главою держави Зінаїду Гречану. Друга спроба обрати президента була здійснена парламентом 3 червня, але також безуспішно.

В результаті президент-комуніст Володимир Воронін разпустив парламент і призначив нові вибори, що відбулися 29 липня. За їх підсумками комуністи пішли в опозіцію, втративши 12 крісел в 101-місцевому парламенті.

Ліберал-демократи, ліберали, демократи і альянс "Наша Молдова" створили правлячу коаліцію, проте числа депутатських мандатів, достатнього для обрання президентом свого кандидата, також не отримали.

Читайте також:

У Молдові комуністи бойкотували вибори президента

Комуністи зірвали третю спробу обрати президента Молдови

Парламент Молдови визначився з датою виборів президента

ЄС пообіцяв створити в Молдові вільну економічну зону

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: