В.о. президента Молдови розпустив парламент

У Молдові виконуючий обов'язки президента підписав указ про розпуск парламенту на підставі висновків Конституційного суду.

Тимчасово виконуючий обов'язки президента Молдови Міхай Гімпу у вівторок, 28 вересня, підписав указ про розпуск парламенту.

Відповідне рішення Гімпу прийняв на підставі висновків Конституційного суду Молдови, згідно з якими провал виборів президента країни 10 листопада і повторних виборів 7 грудня 2009 року є обставиною, що виправдує розпуск парламенту.

Міхай Гімпу також повідомив, що дострокові вибори відбудуться 28 листопада.

У Молдові вже більш ніж рік немає законно обраного президента, його обов'язки тимчасово виконує спікер парламенту. За конституцією главу держави обирає парламент, а при його нинішньому складі жодна з кандидатур не може набрати необхідної кількості голосів.

Нагадаємо, в.о. президента Молдови звернувся до КС з клопотанням про визначення ступеня необхідності розпуску парламенту після провалу референдуму щодо форми виборів глави держави.

На референдум виносилося питання про те, чи обирати президента парламентом, або шляхом всенародного голосування. Необхідної кількості виборців на референдумі не було.

Читайте також:

Конституційний суд Молдови зобов'язав президента розпустити парламент

Дострокові парламентські вибори в Молдові відбудуться 21 листопада

На тимчасового президента Молдови подали до суду

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: