Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В ОАЕ назвали ім’я найкращого вчителя світу та сплатили йому мільйон доларів

Тріумфаторкою стала педагог із Великої Британії.

У Дубаї визначилися з присвоєнням титулу найкращого шкільного педагога планети. Ім’я переможця світового конкурсу до останнього тримали в таємниці, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Почесними гостями церемонії стали голівудські акторки Шарліз Терон та Пріянка Чопра. Однак головними зірками вечора були не вони, а саме вчителі, котрі до такої уваги не звикли. Заради них в одному з найвідоміших готелів Еміратів встелили червоний килим – цю церемонію називають "освітнім Оскаром". Педагоги ніяковіли та соромилися такого вшанування.

ВідеоУ Дубаї визначили найкращого шкільного педагога планети

Обирали з 30 тисяч заявок на участь. Топ-десятка фіналістів, серед яких борчиня за права людей з Південної Африки, колишній електрик, який навчає дітей конструювати роботів зі США, викладач з Бразилії, який перетворив наркомайданчик на читацький клуб. Ім'я переможця тримали в секреті до останньої миті.

У Дубаї визначили найкращого шкільного педагога планети

На участь у конкурсі надійшло загалом 30 тисяч заявок зі 170 країн, а учасники пройшли кілька етапів відбору. У підсумку на сцені лишилися десятеро фіналістів, серед яких Марджорі Браун з Південної Африки – вчителька історії, котра свого часу відкрила одну з перших в регіоні шкіл, де дітей не поділяли за расою. Бельгієць Коен Тіммерс викладає веб-дизайн і у вільний час навчає дітей-біженців в Африці. "Зараз до мого проекту підключилися ще 175 вчителів із 45 країн. У нас така собі мережа доступної школи", - пояснив він. Серед уболівальників Тіммерса опинився і найкращий вчитель України Паул Пшенічка. "У нього будь-який вчитель, будь-який учень можуть взяти цю систему і вчити що завгодно. У нього дуже сильні, круті досягнення", - вважає він.

Поки українські педагоги лише планують потрапити в топ-10, на конкурсі оголошують ім’я нового топ-учителя – нею стала Анреа Зафіраку, котра викладає мистецтво у лондонській школі, де вчаться  діти з бідних родин емігрантів. Англійська для них не основна, дітлахи розмовляють 130-ма мовами. На базовому рівні Зафіраку опанувала 35 з них. "Я провела останні кілька днів в компанії найкращих учителів світу. І цю перемогу я святкую з усіма вам. Вона – усім вам! Дякую!", - заявила вона. Зафіраку отримала почесний титул і один мільйон доларів. Його виплатять протягом кількох років, і на ці гроші переможниця має реалізувати власний освітній проект.

Кореспондент ТСН Людмила Бадалян

Залиште свій коментар

Вибір редакції