В ОАЕ вбили командира чеченського спецназу Суліма Ямадаєва

Скандальний командир батальйону "Схід" після отриманих вогнепальних поранень помер 30 березня в лікарні Дубаї.

Колишнього командира чеченського батальйону "Схід" Суліма Ямадаєва було вбито в місті Дубаї (Об’єднані Арабські Емірати).

Підтвердження про загибель 36-річного Ямадаєва оприлюднив 30 березня російський консул з посиланням місцеву на поліцію. Родичі жертви, які раніше говорили, що після замаху він залишився живий і перебуває в госпіталі, також підтвердили його смерть. За їх словами, він помер у лікарні в понеділок.

Поліція Дубаї розслідує справу. Як пише видання "Галф Ньюз" з посиланням на неофіційні поліцейські джерела, в рамках розслідування цієї справи є, як мінімум, один затриманий – вихідець з Росії.

Замах на чеченця було скоєно в суботу, 28 березня, в курортному районі міста. Його обстріляли на автомобільній парковці поблизу будинку, де він мешкав.

"В суботу після обіду біля парковки будинку, де він жив, хтось оглушив його охоронця і випустив в нього 3 кулі, 2 в живіт, одна біля серця", - розповів оглядач журналу "Російський Newsweek" Орхан Джемаль.

Хто такий Сулім Ямадаєв?

Ямадаєв Сулейман Бекмірзаєвич народився 21 червня 1973 року. З 1992 року займався бізнесом в Москві, але в 1994 році повернувся до Чечні. Разом з братами Русланом і Джабраїлом воював на боці сепаратистів. У 1996 році двічі рятував з оточення Шаміля Басаєва, після чого став наймолодшим бригадним генералом армії Ічкерії.

У 1997 році виступив проти ваххабітів, влітку 1998 року з боями вибив з Гудермеса загін Арбі Бараєва. У 1999 році перейшов на сторону муфтія Чечні Ахмата Кадирова, а потім і федеральних сил. 15 травня 2002 року призначений заступником військового коменданта Чечні.

В 2003 році після загибелі брата Джабраїла очолив роту чеченського спецназу, на основі якої був сформований батальйон "Схід" 42-ої мотострілкової дивізії. Цей підрозділ знищив більше 400 бойовиків, а Сулім Ямадаєв в 2005 році став Героєм Росії.

У Ямадаєва і його братів були напружені стосунки з президентом Чечні Рамзаном Кадировим, який звинувачував їх у вбивствах і викраденнях людей. Останній рік Сулім Ямадаєв перебував у розшуку.

У вересні минулого року в Москві був застрелений брат Суліма Ямадаєва Руслан. Рамзан Кадиров відкинув причетність до цього вбивства. За словами президента Чечні, це могла бути кровна помста ворогів Ямадаєва.

Сулім Ямадаєв в інтерв'ю декільком російським газетам говорив, що крівних ворогів у його сім'ї немає, але він не винить Кадирова у вбивстві брата.

ФОТО Palestinec

Читайте також:

Охоронця Кадирова убили за розповіді про звірства президента

Чечня залишиться під контролем ФСБ

Війна в Чечні офіційно завершиться в кінці березня

Європа примусила Росію виплатити чеченцям понад 700 тисяч євро

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: