Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В оборонному бюджеті США на 2020 рік можуть передбачити санкції проти "Північного потоку-2"

Значну частину російського газопроводу до Європи в обхід України вже збудовано.

Конгрес США може передбачити в оборонному бюджеті на 2020 рік запровадження санкцій проти російського газопроводу "Північний потік-2" до Європи в обхід України.

Про це оборонному виданню Defensenews повідомив голова Комітету міжнародних справ Сенату США сенатор Джим Ріш, передає "Голос Америки".

"Вікно можливостей зачиняється. Значну частину "Північного потоку" вже побудовано", - пояснив Ріш міркування, якими керувались сенатори під час включення положення про санкції.

Він зауважив, що санкції можуть змусити компанії відмовитися від участі в проєкті.

"Це принесе їм великі видатки. Гадаю, якщо санкції пройдуть, (компанії) муситимуть закритись і, гадаю, росіяни будуть змушені шукати інші шляхи, щоб це зробити", - сказав законодавець.

Закон про національний оборонний бюджет є одним із найважливіших документів, що визначає оборонні видатки США. Включення такого положення до проєкту означатиме, що існує спільна позиція з цього питання в обох палатах Конгресу США та в банківському комітеті.

Текст законопроєкту поки що не оприлюднили. Сенатор заявив, що положення про санкції буде співзвучним з положеннями, передбаченими законопроєктом, поданим у липні сенатором Тедом Крузом. Законопроєкт Protecting Europe's Energy Security Act of 2019 (S. 1441) пропонує запровадити санкції проти суден, які беруть участь у будівництві російського трубопроводу "Північний потік".

Зауважимо, що США виступають проти втілення проєкту "Північний потік-2", бо він збільшить залежність Європи від російського газу та зашкодить Україні, яка щороку отримує від транзиту російського газу до 3 млрд доларів.

Північний потік_1
Газпром

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції