В одному з реакторів аварійної "Фукусіми" виявлено радіоактивний газ
Підвищення температури, тиску, а також рівня радіації в цьому реакторі не зафіксовано.
У реактор почато уприскування борної кислоти / © AFP
В одному з реакторів аварійної японської АЕС "Фукусіма-1" зафіксована ядерна реакція, повідомляє Associated Press. Представники Tepco, компанії-оператора АЕС, оголосили в середу, 2 листопада, що в пробах повітря, узятих у реакторі, виявлений радіоактивний газ ксенон, поява якого є ознакою реакції ядерного розподілу.
У реактор почато уприскування борної кислоти, що знижує інтенсивність ядерної реакції, повідомили представники Tepco. При цьому вони підкреслили, що підвищення температури, тиску, а також рівня радіації в цьому реакторі не зафіксовано. "Реактор стабільний", - заявив прес-секретар Tepco, додавши, що інцидент, на думку компанії-оператора АЕС, ніяк не відіб'ється на графіку робіт з ліквідації наслідків аварії на "Фукусімі-1".
Нагадаємо, аварія на "Фукусімі-1" відбулася в березні 2011 року, коли в результаті землетрусу й викликаного їм цунамі на АЕС вийшли з ладу системи автоматичного охолодження реакторів. Навколо станції різко підвищилося радіаційне тло. Жителі населених пунктів, розташованих у радіусі 20 кілометрів від "Фукусіми-1", були евакуйовані.
У даний момент на "Фукусімі-1" ведуться роботи із зупинки аварійних енергоблоків. Наприкінці жовтня компанія Tepco заявила, що їй вдалося досягти етапу "холодної зупинки" реакторів - температура в енергоблоках опустилася нижче 100 градусів Цельсия й залишається на цій відмітці протягом досить довгого часу. Повне очищення реакторів від залишків палива, за розрахунками експертів, після "холодної зупинки" займуть ще не менш 30 років.
Читайте також:
Японський чиновник на спір випив води з калюжі на АЕС "Фукусіма"
Один з реакторів "Фукусіми" перегрівається
Експерти: аварія на "Фукусімі" небезпечніша за аварію на ЧАЕС
В Японії вперше після землетрусу 11 березня запустили ядерний реактор