Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В офшорі у друга Путіна знайшли гроші, зникнення яких виявив Магнітський

Близько $ 230 млн, викрадених з російського бюджету, у 2008 році осіли в декількох компаніях.

Гроші з російського бюджету, зникнення яких виявив юрист Hermitage Capital Сергій Магнітський, перейшли офшорній компанії музиканта Сергія Ролдугіна.

Це стверджується у "панамських документах", пише Slon.ru.

Виявилося, що компанія Ролдугіна International Overseas Media SA отримала кошти за продаж акцій "Роснефти". Журналісти, відстеживши рух цих грошей дішли висновку, що йдеться про ті засоби, пропажу яких Магнітський розкрив.

Сергій Магнітський
Вікіпедія
Сергій Магнітський

Центр із дослідження корупції та організованої злочинності (OCCRP) заявляє, що близько $ 230 млн, викрадених з російського бюджету, у 2008 році осіли в декількох компаніях. Дві з них, молдавські Elenast and Bunicon вислали кошти Vanterey Union Inc., зареєстрованій на Британських Віргінських островах.

Потім ці кошти перейшли британській Roberta Transit LLP, яка направила $ 2 млн офшорній компанії Delco.

Roberta Transit також отримувала перекази і від інших компаній, які фігурували в розслідуванні Магнітського – Protectron Company Inc., Wagnest Ltd., і Zarina Group Inc.

Delco за $ 807 тисяч придбала у IMO 70 тисяч акцій "Роснефти". У OCCRP дішли висновку, що кошти, викрадені з російського бюджету, зрештою прийшли в компанію близькоої до влади людини, Сергія Ролдугіна.

Акції були сплачені з рахунку Delco в литовському банку Ukio bankas. Влада Литви вже раніше підтверджувала рух великих сум грошей через цей банк для покупки акцій російських державних компаній.

Нагадаємо, в матеріалах Міжнародного консорціуму журналістів-розслідувачів (ICIJ) йдеться про те, що комерційний банк "Росія" використовувався в потенційній схемі з відмиванням коштів, до якої могла бути залучена низка близьких знайомих президента РФ Володимира Путіна, серед яких і Сергій Ролдугін. Однак прес-секретар російського президента Володимира Путіна Дмитро Пєсков упевнений, що опубліковане журналістське розслідування про офшорні компанії світових лідерів було створено, в основному, для російської публіки.

За словами Ролдугіна, він більшу частину життя просив у олігархів грошей на підтримку культури: на найкращі інструменти і найкращі зали. Він стверджує, що в певний момент мільярдери запропонували йому невелику частку в бізнесі, "щоб вже не клянчити, а мати власні гроші на підтримку великої російської музичної школи".

Журналісти стверджують, що юрист Hermitage Capital Сергій Магнітський розкрив цю схему в 2008 році. Тоді він і звернувся в СК із заявою про те, що у Hermitage Capital були захоплені кілька компаній, і на рахунки перереєстрованих фірм були переведені кошти, викрадені з російського бюджету з допомогою повернення фіктивно сплаченого ПДВ. Після цього Магнітського заарештували за звинуваченням в ухиленні від сплати податків.

Він помер у лікарні Бутирського слідчого ізолятора 16 листопада 2009 року. Як вважають його колеги і правозахисники, його цілеспрямовано довели до смерті умовами утримання і відмовою медичної допомоги в помсту за те, що він розкрив злочинну схему, за допомогою якої співробітники МВС і чиновники відмивали мільярди рублів.

Залиште свій коментар

Вибір редакції