В Омані протестуючі заблокували порт та громлять супермаркети

Маніфестанти вимагають політичних реформ і надання робочих місць. Заворушення, нагадаємо, спалахнули в неділю, 27 лютого.

 В Омані кілька сотень протестуючих блокували під'їзди до головного порту міста Сухар на півночі Оману. Одночасно інша група пограбувала міський супермаркет.

Маніфестанти вимагають політичних реформ і надання робочих місць. Люди перекрили доступ до промислової зони, де розташовані морський порт, нафтоперегінний комплекс і алюмінієвий завод. Офіційний представник портової влади заявив, що акція протесту не торкнулася експорту нафтопродуктів, який зазвичай становить 160 тис. барелів на день.

"Ми хотіли б справедливого розподілу доходів від експорту нашого нафтового багатства. Ми вимагаємо скоротити число іноземців, які займають робочі місця, створені для оманців", - заявив один з учасників стихійного мітингу.

Навколо міста Сухар дислоковані військові підрозділи, які до цих пір не вживали ніяких заходів для розсіювання натовпу.

Заворушення в Сухарі спалахнули в неділю, 27 лютого, коли близько двох тисяч бунтівників заблокували головну магістраль міста, влаштували погроми, в результаті яких були розграбовані кілька міських магазинів, підпалені поліцейську ділянку і будинок муніципалітету. Прибулі до місця подій поліцейські потрапили під град каміння і були змушені застосувати сльозогінний газ і обстріляти натовп гумовими кулями.

За даними лікарів однієї з лікарень, в недільній сутичці з правоохоронцями загинули шість учасників антиурядових виступів. Міністр охорони здоров'я Оману офіційно спростував цю інформацію, заявивши, що тільки одна людина загинула і 20 отримали поранення.

Щоб збити хвилю невдоволення, султан Оману Кабус бен Саїд видав в неділю декрет про заснування 50 тис. нових робочих місць. Кожен безробітний буде отримувати по 150 ріалів (490 доларів) на місяць до влаштування на роботу.

Як відомо, заворушення та масові акції протесту проти влади наразі тривають у низці країн Близького Сходу та Північної Африки. Найскладніша ситуація у Лівії, де революціонери захопили вже кілька міст та околиці столиці.

Читайте також:

Хвиля арабських революцій докотилася до Оману

Антиурядові протести докотилися до Мавританії

У Тунісі знов заворушення, поліція газом розігнала демонстрантів

ВідеоХвиля арабських революцій докотилася до Оману

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: