В ООН назвали саудівську владу відповідальною за вбивство Хашоггі

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Минулого тижня Калламар прибула з групою експертів в Туреччину для розслідування обставин загибелі Хашоггі.

Спеціальний доповідач ООН з позасудових страт Аньєс Калламар заявила, що Саудівська Аравія перешкоджала спробам Туреччини розслідувати обставини загибелі саудівського журналіста Джамаля Хашоггі.

Про це пише Daily Sabah.

"Турецьким слідчим було надано вкрай мало часу і доступу для проведення професійного та ефективного огляду місця злочину і розшукових дій, необхідних міжнародними стандартами розслідування", - наводить газета уривки з її доповіді.

За її словами, це було "жорстоке і навмисне вбивство", сплановане і здійснене саудівськими посадовими особами.

Минулого тижня Калламар прибула з групою експертів в Туреччину для розслідування обставин загибелі Хашоггі.

25 січня стало відомо, що ООН ініціює власне розслідування у зв'язку із загибеллю опозиційного саудівського журналіста в будівлі дипмісії Саудівської Аравії в Стамбулі.

Відео США запровадили санкції проти громадян Саудівської Аравії, причетних до загибелі Джамаля Хашоґджі

Водночас Саудівська Аравії влада обіцяє відтяти голови п’ятьом посадовцям, які розправилися з опозиційним автором. Прокуратура королівства заявила, що загалом у справі заарештована 21 особа. За версією Ер-Ріяда, 2-го жовтня, коли Хашоґджі пішов до консульства своєї країни в Стамбулі, у дипустанові дисиденту ввели смертельну ін’єкцію, після чого тіло розчленували і вивезли.

США запровадили санкції проти громадян Саудівської Аравії, причетних до загибелі Джамаля Хашоґджі

Як повідомлялося, 59-річного Хашоггі вбили 2 жовтня у генконсульстві Саудівської Аравії в Стамбулі, коли той пішов туди, щоб забрати необхідні для майбутнього весілля документи. Його наречену у відомство не впустили і через п'ять годин очікування їй повідомили, що Хашоггі вже пішов з консульства. У журналіста були давні зв'язки з королівською родиною Саудівської Аравії, але він критично писав про нинішній уряд і наслідного принца Мухаммеда бін Салмане.

У Туреччині підозрюють, що чоловіка допитували, катували, а після цього вбили і розчленували. Для цього в Стамбул в той день прилетіло 15 співробітників саудівських спецслужб. Слідство має відповідні звукозапису. Згодом турецькі власті повідомили, що за кілька днів після вбивства Хашоггі Саудівська Аравія направила в Туреччину групу з 11 фахівців, серед яких були хімік і токсиколог, які повинні були "замести сліди" злочину.

Після декількох тижнів заперечень і під потужним тиском країн Заходу, влада Саудівської Аравії все ж визнала, що журналіст загинув в їх консульстві. Прокурор королівства заявив, що було встановлено та затримано 18 підозрюваних у вбивстві Хашоггі, для п'ятьох з них правоохоронці будуть вимагати смертної кари.

Залиште свій коментар

Вибір редакції