Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В ООН переконані, що винні у кривавих злочинах у Східній Гуті колись постануть перед судом

"Жорна правосуддя можливо й повільні, але вони крутяться", - наголосив Зейд Раад аль-Хусейн.

Бомбардування та обстріли цивільних в Східній Гуті та інших районах Сирії можуть мати ознаки воєнних злочинів. Про це п'ятницю, 2 березня, заявив верховний комісар ООН з прав людини Зейд Раад аль-Хусейн.

"Те, що ми бачимо в Східній Гуті та інших місцях в Сирії, є ймовірно воєнними злочинами та злочинами проти людяності", - заявив він під час засідання Ради ООН з прав людини в Женеві, цитує агентство dpa. За словами аль-Хусейна, одного дня винні у цих злочинах будуть ідентифіковані та притягнуті до відповідальності."Жорна правосуддя можливо й повільні, але вони крутяться", - наголосив Зейд Раад аль-Хусейн. Він додав, що попри оголошену щоденну гуманітарну паузу для Східної Гути, цивільні повідомляють про продовження обстрілів.

За даними спостерігачів, за останні тижні у розташованого поблизу Дамаска анклаві Східна Гута загинули не менше 500 цивільних осіб. В районі, що з усіх боків заблокований урядовими військами, перебувають близько 400 тисяч людей, котрі потребують термінової доставки продуктів харчування та речей першої необхідності.

24 лютого РБ ООН ухвалила резолюцію щодо Сирії, за якою у країні має бути запроваджене 30-денне перемир'я з метою доставки гуманітарної допомоги та евакуації поранених. Однак гуманітарне перемир'я постійно порушується.

13 січня 2018 року під час атаки сил Асада в сирійській провінції Східна Гута проти мирного населення застосували отруйний газ та повторили атаку 22 січня. Після цього держсекретар США Рекс Тіллерсон заявив, що Кремль разом із режимом Башара Асада несе відповідальність за загибель людей.

Залиште свій коментар

Вибір редакції