В ООН підтвердили іранське походження ракет та дронів єменських повстанців Хуті

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Експерти ООН підготували масштабну доповідь для Ради безпеки.

Єменські повстанці Хуті отримують ракети та безпілотники, характеристики яких досить схожі з таким же озброєнням іранського виробництва.

Про це йдеться у спеціальній доповіді експертів Організації об'єднаних націй для Ради безпеки, передає "Интерфакс".

"Незважаючи на введене збройне ембарго, хусити продовжують отримувати доступ до балістичних ракет і безпілотних літальних апаратів, щоб продовжувати і навіть інтенсифікувати кампанію обстрілу цілей в Саудівській Аравії", - розповідається у доповіді.

Зазначається, що експерти проводили свої дослідження на основі уламків ракет, які отримували від Саудівської Аравії. Ракети та дрони, які неодноразово збивали саудівські війська, мають схожі характеристики із тими, що виготовляються в Ірані.

На думку експертів, найімовірніше, до Ємену вони потрапляють розібраними на частини, і вже там їх збирають самі повстанці. Сам Іран послідовно спростовує звинувачення у поставках озброєння єменським повстанцям Хуті.

Нагадаємо, 20 травня Протиповітряні сили Саудівської Аравії перехопили балістичну ракету, яку випустив Ємен в сторону міста Хаміс-Мушайт на півдні країни. Повстанці-хусити випустили по території Саудівської Аравії дві ракети. Друга впала в пустелі, де не було людей.

ВідеоУ Ємені згорів склад ООН, де зберігались харчі для 22 мільйонів людей

Допомога передбачалася для 22 мільйонів єменців. В організації усе ж сподіваються, бодай щось таки уціліло й деякі вантажі ще вдасться урятувати. Утім, з огляду на масштаби займання, така ймовірність дуже низька. У Ємені вже чотири роки вирує війна, через що в країні виникла одна з найтяжчих у світі гуманітарних криз.

У Ємені згорів склад ООН, де зберігались харчі для 22 мільйонів людей

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції