В ООН підтвердили іранське походження ракет та дронів єменських повстанців Хуті

Експерти ООН підготували масштабну доповідь для Ради безпеки.

Єменські повстанці Хуті отримують ракети та безпілотники, характеристики яких досить схожі з таким же озброєнням іранського виробництва.

Про це йдеться у спеціальній доповіді експертів Організації об'єднаних націй для Ради безпеки, передає "Интерфакс".

"Незважаючи на введене збройне ембарго, хусити продовжують отримувати доступ до балістичних ракет і безпілотних літальних апаратів, щоб продовжувати і навіть інтенсифікувати кампанію обстрілу цілей в Саудівській Аравії", - розповідається у доповіді.

Зазначається, що експерти проводили свої дослідження на основі уламків ракет, які отримували від Саудівської Аравії. Ракети та дрони, які неодноразово збивали саудівські війська, мають схожі характеристики із тими, що виготовляються в Ірані.

На думку експертів, найімовірніше, до Ємену вони потрапляють розібраними на частини, і вже там їх збирають самі повстанці. Сам Іран послідовно спростовує звинувачення у поставках озброєння єменським повстанцям Хуті.

Нагадаємо, 20 травня Протиповітряні сили Саудівської Аравії перехопили балістичну ракету, яку випустив Ємен в сторону міста Хаміс-Мушайт на півдні країни. Повстанці-хусити випустили по території Саудівської Аравії дві ракети. Друга впала в пустелі, де не було людей.

ВідеоУ Ємені згорів склад ООН, де зберігались харчі для 22 мільйонів людей

Допомога передбачалася для 22 мільйонів єменців. В організації усе ж сподіваються, бодай щось таки уціліло й деякі вантажі ще вдасться урятувати. Утім, з огляду на масштаби займання, така ймовірність дуже низька. У Ємені вже чотири роки вирує війна, через що в країні виникла одна з найтяжчих у світі гуманітарних криз.

У Ємені згорів склад ООН, де зберігались харчі для 22 мільйонів людей

 

Залиште свій коментар