В ООН повідомили про рекордну кількість біженців, які утекли до Європи за рік. Інфографіка

Мігранти скористалися морськими шляхами.

За рік близько 1 млн нелегальних мігрантів прибули до Європи через Середземне море. Серед них понад 500 тисяч сирійців.

Про це заявив Верховний комісар ООН у справах біженців Антоніо Гутерреш, пише ТАСС.

"Майже один мільйон людей прибули в Європу морем цього року, більше 50% з них - сирійці", - сказав Гутерреш на засіданні Ради Безпеки з гуманітарної ситуації в Сирії.

Управління верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ) провело опитування серед 1 200 сирійських біженців. Його результати показали, що Сирія потерпає від сильного "відпливу" інтелектуальної еліти.

"86% з тих, кого ми опитали, мають середню освіту. Майже половина з них вчилися у вищих навчальних закладах. Можна тільки уявити собі, які катастрофічні наслідки матиме такий розвиток подій", - зауважив комісар ООН.

Гутерреш також закликав якнайшвидше припинити війну в Сирії. Адже чим довше вона тягнеться, тим страшніші будуть її наслідки.

"Якщо конфлікт не припиниться швидко, то Сирії, яку ми знаємо, прийде кінець. Те ж саме стосується Іраку", - сказав Гутерреш.

Зауважимо, що за даними УВКБ, 9 з 10 сирійців в Йорданії та Лівані живуть за межею бідності. Вони не можуть шукати роботу, тому їхні сім'ї потерпають від злиднів. Усе, що залишається цим людям – втікати до Європи.

біженці 2015

Нагадаємо, що нещодавно Рада ЄС вирішила терміново розглянути пропозицію Єврокомісії щодо створення нового агентства з охорони зовнішніх кордонів і берегової охорони через великий потік біженців.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: