Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Євросоюзі закликали РФ припинити "свавільні обшуки" татар в Криму

В ЄС вимагають відновити повагу до фундаментальних свобод жителів Криму, "без жодних дискримінацій за будь-якою ознакою".

У Європейському Союзі заявили, що знають про реальний стан справ з обшуками та закликали Росію негайно припинити їх. Про це заявила речник Європейської служби зовнішніх зв`язків Майя Косьянчич на брифінгу в Брюсселі, відеозапис якого розміщено на сайті аудіовізуальних послуг Єврокомісії.

Косьянчич нагадала, що 17 березня високий представник ЄС з питань зовнішньої політики та політики безпеки Федеріка Могеріні представила декларацію щодо Автономної Республіки Крим та міста Севастополь. Особлива увага в документі приділялася ситуації з правами людини на окупованому півострові, які було порушено через закриття кримськотатарських засобів масової інформації, заборону діяльності Меджлісу та переслідування членів кримськотатарської громади

Жителі півострова стикаються з систематичними обмеженнями фундаментальних свобод, таких як утиски релігії та мови, права на вільні зібрання тощо. Як рекомендували в Євросоюзі, РФ має припинити свавільні обшуки приватної власності, яка належить кримським татарам, та забезпечити вільне висловлення думки, право на мирні зібрання і об`єднання, свободу переконання і релігії для усіх жителів Криму, без жодних дискримінацій за будь-якою ознакою, - наголосила речник ЄС і додала, що права затриманих на адвокатський захист мають бути повністю дотримані.

Своєю чергою захисник незаконно утримуваних в РФ українських політв'язнів Микола Полозов переконаний, що в окупованому Криму відбуваються репресії і зачистки за расовою і національною ознакою. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook. 

"Російська влада проводить послідовну політику придушення і гноблення кримських татар від початку окупації, починаючи з убивства Решата Аметова в березні 2014 року... Кількість українських політв'язнів наближається до 100. Більше половини з них - кримські татари", - йдеться в пості.

Адвокат переконаний, що фабрикуючи кримінальні справи проти кримських татар як громадян України та звинувачуючи їх в екстремізмі і тероризмі, російська влада переслідує два завдання: перше - це залякування кримських татар і придушення будь-якого протесту проти незаконних дій окупаційної влади. Друге - це спроба репресіями радикалізувати кримськотатарський народ до рівня північнокавказьких республік і тим самим приступити до остаточного рішення кримськотатарського питання на території півострова.

Раніше повідомлялося, що сьогодні зранку, 27 березня, в окупованому Криму проводилися обшуки щонайменше в 25 будинках кримських татар, затримали уже 20 осіб, щонайменше 16 з яких відвезли в управління ФСБ в окупованому Сімферополі. Це наймасштабніша облава в Криму з моменту окупації. Офіційно ФСБ проводить обшуки у пошуках членів забороненої в Росії ісламістської організації "Хізб ут-Тахрір". Насправді, як повідомляють джерела в Криму, відбувається масова зачистка учасників організації "Кримська солідарність", в яку кримські татари об'єднались задля допомоги жертвам окупаційних репресій. Найбільше окупантам допекли так звані громадські журналісти. 

ВідеоЄвродепутати вимагають відпустити українців із російських в'язниць та припинити утиски татар

Негайно відпустити українців з російських в’язниць і припинити утиски кримських татар -  це заклики, які пролунали в Європейському парламенті під час дебатів до п’ятої річниці анексії Криму. Під час засідання також пропонували вести нові санкції та посилити дипломатичний тиск на Кремль.  

Євродепутати вимагають відпустити українців із російських в'язниць та припинити утиски татар

Залиште свій коментар

Вибір редакції