В ООН визнали готовність палестинців створити державу

За словами експертів управління ООН з координації близькосхідного мирного процесу, формування палестинської держави вступає у вирішальну стадію.

Адміністрація Палестинської автономії в цілому готова стати урядом незалежної держави. Про це заявило управління ООН з координації близькосхідного мирного процесу в доповіді, присвяченій стану речей у регіоні.

Щорічна доповідь призначається для країн-донорів Палестинської автономії. Вона містить у собі інформацію про справжній стан речей на Близькому Сході та аналіз можливого розвитку ситуації в регіоні.

"У тих сферах, де ООН працює особливо активно, управлінська структура автономії цілком здатна взяти на себе функції уряду незалежної держави", - зазначили експерти ООН.

У той же час вони наголосили, що подальше створення інститутів палестинської держави заблоковано триваючою окупацією арабських земель Ізраїлем і відсутністю прогресу в мирному процесі.

"Подальше будівництво життєздатних державних інститутів наближається до політичної і фізичної межі", - сказано в доповіді.

Спеціальний координатор ООН з близькосхідного мирного процесу Роберт Серрі зазначив, що формування палестинської держави вступає у вирішальну стадію. За його словами, якщо Ізраїль не погодиться на "більш активну співпрацю", то процес не тільки загальмується, а й ризикує обернутися назад.

Раніше керівники Палестинської автономії погрожували, що якщо державу не буде створено і визнано до осені 2011 року, керівні органи ПА будуть розпущені, а вся відповідальність за управління і забезпечення безпеки на окупованих територіях ляже на плечі Ізраїлю.

Натомість у Ізраїлі такий поворот подій багато хто вважає неприйнятним, оскільки це вимагатиме додаткових сил і ресурсів.

Як відомо, Ізраїль відмовляється визнавати незалежність палестинської держави в кордонах 1967 року, оскільки це означало б необхідність виведення численних єврейських поселень з території Західного берега, а також відмову від суверенітету над східним Єрусалимом.

У той же час палестинці не згодні з варіантом кордонів, який означав би втрату Старого Міста у Єрусалимі і анексію земель, які вони вважають своїми.

Ще однією перешкодою на шляху укладення миру і створення палестинської держави є рух ХАМАС, який захопив владу в секторі Газа. Керівники цієї організації відмовляють Ізраїлю у праві на існування в принципі.

Читайте також:

Ізраїль погодився на перемир'я з ХАМАСом

Палестина попросила Україну допомогти у справі викраденого інженера

Уряд Палестинської автономії подав у відставку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: