В ООН заявили, що обстріл Гази з боку Ізраїлю можуть визнати воєнним злочином

В ООН заявили, що обстріл Гази з боку Ізраїлю можуть визнати воєнним злочином

Фото: Associated Press

Внаслідок бойових дій загинули 248 палестинців, зокрема 66 дітей і 39 жінок.

Ракетні удари Ізраїлю в напрямку Сектора Гази, які призвели до загибелі цивільного населення, можуть кваліфікувати як воєнний злочин.

Про це у четвер, 27 травня, повідомила Верховна комісарка з прав людини ООН Мішель Бачелет, пише The Associated Press.

За її словами, "найзначніша ескалація бойових дій від 2014 року" призвела до загибелі щонайменше 248 осіб, зокрема 66 дітей і 39 жінок, в Газі та 12 людей, зокрема двох дітей, в Ізраїлі.

"Авіаудари в густонаселених районах (Гази. - Ред.) привели до високого рівня жертв і поранень серед цивільного населення, а також до повсюдного руйнування цивільної інфраструктури", - вказала Бачелет.

Посадовиця додала, що такі напади "можуть являтися воєнним злочином", якщо будуть визнані невибірковими і невідповідними за своїм впливом на цивільне населення.

Верховна комісарка з прав людини ООН закликала Ізраїль забезпечити відповідальність, як того вимагає міжнародне право, зокрема за допомогою "неупередженого, незалежного розслідування" дій під час ескалації конфлікту.

Водночас вона розкритикувала розміщення ХАМАС військових об'єктів в густонаселених цивільних районах.

"Ці ракети є невибірковими і не дозволяють розрізнити військові і цивільні об'єкти, і їхнє використання, таким чином, являє собою явне порушення міжнародного гуманітарного права, - заявила Бачелет. - Однак дії однієї сторони не звільняють іншу від її зобов'язань за міжнародним правом".

Нагадаємо, що в ніч на 21 травня після 11 днів бойових дій почалося перемир'я між Ізраїлем та радикальним рухом ХАМАС, який контролює Сектор Гази. Зараз сторони дотримуються режиму припинення вогню.

Новини світу: українці, евакуйовані з Сектора Гази, повернулися додому

Новини світу: українці, евакуйовані з Сектора Гази, повернулися додому

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація