В організації бунту в Киргизії запідозрили Чорного Айбека

Тимчасовий уряд Киргизії назвав ймовірного організатора бунту в країні.

Прихильники тимчасового уряду Киргизії приступили до пошуків якогось Чорного Айбека, якого вважають причетним до організації заворушень в Джалалабад. Про це повідомляє АКІpress з посиланням на колишнього депутата парламенту Кадиржана Батирова.

За словами Батировим, представники тимчасового уряду отримали інформацію, що Чорний Айбек озброював людей, щоб захопити будівлю обласної адміністрації. Колишній депутат заявив також, що ця людина контактувала з одним із братів колишнього президента Киргизії, Ахматом Бакієвим.

Говорячи про Чорного Айбека, депутат, мабуть, мав на увазі якогось Айбека Мірсідікова - людину з кримінальним минулим, відомого по цьому прізвиську. Мірсідіков в минулому відбував покарання за вбивство та інші тяжкі злочини. У 2006 році він був звільнений з в'язниці за станом здоров'я. Чорний Айбек, як зазначало агентство, відомий також демонстративними нападами на співробітників міліції.

Нагадаємо, що 13 травня прихильники колишнього президента захопили адміністративні будівлі в двох обласних центрах - Джалалабад і Оші. Наступного ранку прихильники нової влади відбили ці будівлі у загарбників. При цьому в Джалалабад протистояння прихильників і супротивників Курманбека Бакієва вилилося у збройні сутички, в яких було поранено десятки людей.

Пізніше співробітники міліції і Омона разом з добровольцями з числа прихильників тимчасового уряду влаштували "зачистку" в селі Тейіт - родовому селі Бакієва в Джалалабадскій області. У це село, як повідомлялося, відступили ймовірні організатори заворушень. Правда, зачинщиків бунту там у результаті не знайшли.

Перебуваючи в селі, прихильники нової влади підпалили кілька будинків, що належать сім'ї Бакієва. За інформацією АКІpress, було підпалено також будинок Чорного Айбека.

Киргизька влада стверджує, що безлади 13-14 травня були організовані представниками оточення Бакієва, щопланували влаштувати державний переворот.

Читайте також:

У зіткненнях на півдні Киргизії загинули двоє людей, 63 постраждали

Росія допоможе Киргизії відновити порядок у країні

Киргизія звинуватила Росію в координації нового повстання на півдні країни

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: