В Південній Осетії припинили видавати російські паспорти

У невизнаній республіці почалися проблеми з видаванням російських паспортів. В Абхазії поки проблем з документами немає.

Російське консульство в Південній Осетії вже декілька днів не видає нові російські паспорти. Співробітники консульства пояснюють, що поки можна лише поміняти вже наявний паспорт з минулим терміном дії, але і для цього доводиться стояти в черзі.

Російські паспорти почали роздавати мешканцям Абхазії і Південної Осетії в 2002-2003 роках, коли паспорти СРСР втратили дію, а абхази і осетини не захотіли міняти їх на грузинських. Грузія визнала паспортизацію "повзучою анексією". "Уявіть собі, щоб Грузія видала грузинські паспорти в Чечні, коли та воювала проти Росії", - пояснюють грузинські спостерігачі.

Примітно, що Росія видавала в Абхазії і Південній Осетії не громадські, а закордонні паспорти - як видала б їх будь-кому, хто має підстави бути російським громадянином і живе поза Росією. Із закордонним паспортом, проте, складно влаштуватися на роботу. До того ж, він має п'ятирічний термін дії.

Зараз, коли витікають терміни дії виданих паспортів, Росія, мабуть, не готова автоматично міняти їх в тому ж полегшеному режимі, в якому це відбувалося п'ять років тому. Тепер МЗС РФ розглядають Південну Осетію і Абхазію як самостійні країни. У них є власна паспортна система: у Абхазії свої паспорти почали видавати в 2005 році, в Південній Осетії - в 2006 році.

Чи можна буде в'їхати до Росії по південноосетинському або абхазькому паспорту, поки незрозуміло - має бути поміщене відповідна міжурядова угода. Тим часом без російських паспортів, вже залишилися або ризикують залишитися десятки тисяч людей. У Абхазії особливих проблем з документами немає, а ось в Південній Осетії, за деякими даними, у мешканців виникають проблеми з отриманням і місцевих документів.

Деякі мешканці Південної Осетії вважають, що отримати місцевий паспорт стало складніше через парламентські вибори, намічених на травень. Президентові Едуардові Кокойти необхідна більшість в новому парламенті, щоб закріпити своє перебування у влади нехитрою конституційною реформою, а "зайві" голоси можуть лише збільшити кількість тих, що сумніваються.

У невизнаній республіці навіть чиновники останні місяці не отримують зарплату. Схоже, в Південній Осетії виникли проблеми із здобуттям російського фінансування. Прем'єр Володимир Путін велів уряду надати передбачену допомогу, але спочатку погоджувати деякі умови: 8,5 млрд. рублів Цхинвалі отримає лише після створення контрольованою російськими властями спеціальної інспекції, яка стежитиме за витрачанням коштів.

Читайте також:

Президент Південної Осетії попереджає, що Грузія готує нові диверсії

Поліція розігнала мітинг опозиційної молоді в Тбілісі

Грузія нагородила українське МЗС за підтримку у війні з Росією

Південна Осетія: Грузія купуватиме в України заборонену зброю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: