В Польщі вимагають від РФ компенсації за Другу світову війну

Дата публікації
Перегляди
19к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
В Польщі вимагають від РФ компенсації за Другу світову війну

Фото: Associated Press

У Варшаві не вірять, що Москва скоро визнає провину.

Лідер польської партії "Право та справедливість" Ярослав Качинський заявив, що РФ повинна виплатити компенсацію за збитки, завдані Польщі під час Другої світової війни.

Про це він заявив в інтерв'ю Bild, яке опублікували 25 січня.

За словами Качинського, Росія має, так як і Німеччина, сплатити репарації Польщі. Однак він зізнається, що відшкодування від Москви очікувати скоро точно не варто.

"Росії теж слід було б заплатити. Я не думаю, що наше покоління дочекається, що Москва прийме відповідальність. Але у наших вимог немає терміну давності ", - сказав він.

Раніше суперечка на історичну тематику загострилася між Варшавою та Москвою: під час пресконференції 19 грудня Путін заявив, що Польща "сама взяла участь в поділі Чехословаччини", а радянські війська увійшли до Польщі після того, як "польський уряд втратив контроль за своїми збройними силами і за тим, що відбувається на території країни". Пізніше він також заявив, що посол Польщі в нацистській Німеччині Юзеф Липський підтримував ідею Гітлера вислати євреїв в Африку. "Сволота, свиня антисемітська - по-іншому сказати не можна", - сказав Путін.

Після цього в МЗС Польщі був викликаний посол РФ в Варшаві Сергій Андрєєв. Польща "в різкій формі" висловила "свої заперечення у зв'язку з помилковими історичними твердженнями високопоставлених російських осіб", підкреслив заступник глави МЗС Польщі Марчін Пшидач. Росія намагається применшити "свою частку відповідальності за руйнування миру в Європі", впевнений він.

У Польщі агресорами вважають як нацистську Німеччину, так і більшовицький СРСР - відповідно до пакту Молотова-Ріббентропа та таємного протоколу щодо розділу Польщі. У Москві ж кажуть, що пакт дозволив СРСР відтягнути початок нацистського вторгнення та підготувати до війни армію.

Журналісти ТСН поспілкувалися з жертвами сталінського та путінського режимів

Журналісти ТСН поспілкувалися з жертвами сталінського та путінського режимів

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
19к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація