В Польщі активісти профспілок захопили приймальні прем’єра

Профспілки протестують проти зростання безробіття та вимагають допомоги від держави у низці галузей виробництва.

Активісти польської профспілки "Серпень ''80" заблокували шість приймалень правлячої партії прем'єр-міністра Дональда Туска "Цивільна платформа" по всій країні.

Робота приймалень партії перервана у Варшаві, Лодзі, Гданську, Щецині, Катовіці та Радомі.

Профспілка, зокрема, вимагає від уряду повернути трудящим право дострокового виходу на пенсію, прийняти заходи з порятунку суднобудівельної, залізничної та енергетичної галузей, а також оборонній промисловості Польщі.

Всього в профспілки 21 вимога до партії і прем'єра. Більшість з них стосується зростаючого безробіття і допомоги провідним державним галузям.

Активісти "Серпня ''80" заявляють, що не залишать приймальні Туска до тих пір, поки їх вимоги не будуть виконані. За їх словами, вони були вимушені піти на такі заходи через те, що влада уникає діалогу з профспілкою.

Протестувальники запаслися їжею, водою, а також ковдрами. Їх акція проходить без інцидентів, проте влада Польщі заявляє, що в те, що відбувається може втрутитися поліція.

Нагадаємо, 30 квітня маніфестація польських робітників у Варшаві переросла у масові заворушення. Демонстранти почали обстріл поліцейських нарядів петардами, після чого представники поліції у відповідь застосували гумові палиці і водомети. Демонстранти намагалися штурмувати Палацу культури і науки. Поліція їх відтіснила. Один з маніфестантів був важко поранений, щонайменше троє правоохоронців також отримали поранення.

Читайте також:

Грузинська опозиція на годину ізолює Тбілісі від світу

В Петербурзі затримали учасників пікету проти заборони пікетів

У Єгипті фермери б’ються з поліцією за свиней

Польські робітники влаштували масові безлади у Варшаві

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: