В Польщі урядова криза

Криза правлячої коаліції може бути пов'язана з відставкою віце-прем'єра, міністра сільського господарства Анджея Леппера.

Анджей Леппер
Архів
Відставка Анджея Леппера може призвести до політичної кризи в Польщі. (Фото: i.wp.pl)

Польська партія "Самооборона" після відставки її лідера Анджея Леппера з посад віце-прем'єр-міністра Польщі та міністра сільського господарства має намір залишити коаліційний уряд, в якому вона має другий показник за кількістю посад.

Про це повідомив сам Леппер в прямому ефірі провідного інформаційного телеканалу країни TVN24.

"Відставка - це кінець (правлячої урядової) коаліції", - сказав політик.

За його словами, міністри від партії "Самооборона" залишать уряд Ярослава Качинського, що буде означати відставку всього уряду. 

Партія "Самооборона" має в сеймі Польщі третю за чисельністю фракцію.

В понеділок увечері президент Польщі Лех Качинський звільнив Леппера, який вимагав, зокрема, провести референдум з питання розміщення елементів американської системи ПРО на території Польщі. Леппер також пропонував вирішувати питання про відновлення поставок польського м'яса до Росії на двосторонній основі, без залучення третьої сторони.

Ярослав Качинський
Lenta.ru
Уряд Ярослава Качинського може припинити існування.

Прес-секретар уряду Ян Дзедзічак повідомив, що президент Польщі звільнив Леппера з усіх урядових посад за проханням прем'єра країни Ярослава Качинського.

Польське суспільне телебачення TVP1 повідомляє, що відставка Леппера пов'язана з розслідуванням Центрального антикорупційного бюро Польщі. За даними телеканалу, заарештовано двох найближчих співробітників Леппера.

Місцеві аналітики відзначають, що несподівана відставка Леппера може призвести до виразу через парламент недовіри урядові Качіинського, а також, можливо, до дострокових парламентських виборів.

За останніми повідомленнями, прем'єр-міністр Польщі Ярослав Качинський зібравпрес-конференцію, присвячену урядовій кризі в країні.

Качинський заявив, що розпад урядової коаліції може призвести до проведення дострокових парламентських виборів у країні. В зв'язку з цим, він закликав партію "Самооборона" не залишати коаліції в зв'язку із відставкою її лідера Анджея Леппера.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: