В Празі стартує "Східне партнерство"

На саміті ЄС в Чехії отримає початок програма "Східне партнерство", що має на меті покращити відносини Євросоюзу зі східними державами.

У столиці Чехії Празі сьогодні, 7 травня, відбудеться саміт Євросоюзу та шістьох колишніх радянських республік, на якому офіційно отримає старт програма ЄС "Східне партнерство".

Ініціатива передбачає новий рівень відносин Європейського Союзу із Україною, Азербайджаном, Білоруссю, Вірменією, Грузією та Молдовою. Йдеться про зміцнення економічної співпраці, запровадження режиму вільної торгівлі, а в перспективі – послаблення чи скасування візового режиму між ЄС та цими країнами.

Президенти Білорусі та Молдови участі у форумі не беруть. На саміті Білорусь представлятиме віце-прем'єр Володимир Семашко, Молдавію - віце-прем'єр Андрій Стратан.

Глава МЗС Росії Сергій Лавров днями висловив застереження Євросоюзу від створення "нових роздільних ліній" у Європі.

Президент Віктор Ющенко вважає "Східне партнерство" специфічним шляхом України по дорозі до членства в ЄС.

До складу української делегації, яку очолює президент, увійшли прем’єр-міністр Юлія Тимошенко, заступник глави СП Андрій Гончарук, Посол України в Чехії Іван Кулеба, віце-прем’єр Григорій Немиря. Проте, прем’єр Тимошенко повідомила про свою відмову брати участь у саміті через трагедію у Дніпропетровську.

Нагадаємо, там в результаті вибуху в залі ігрових автоматів загинули, за уточненими даними, 9 людей, 11 отримали поранення.

Читайте також:

Ющенко разом з Тимошенко створюватиме "Східне партнерство"

Лукашенко та Воронін відмовилися брати участь у саміті ЄС

Ющенко не вважає "Східне партнерство" альтернативою вступу в ЄС

ЗМІ: Європа не буде посередником між Ющенком і Тимошенко

ВідеоВ Празі стартує "Східне партнерство"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: