В рамках "медичних дослідів" США заразили сотні гватемальців сифілісом

Скандал викликало оприлюднення даних про експерименти, які проводили США 60 років тому. Лікарі навмисно заражали нічого не підозрюючих людей сифілісом і гонореєю.

Досліди на людях
З 1946 по 1948 рік американські лікарі проводили досліди на людях у Гватемалі
Президент Гватемали Альваро Колом звинуватив США у злочині проти людства: близько 60 років тому в рамках медичних експериментів американські лікарі навмисно заразили сотні гватемальців гонореєю і сифілісом.

Альваро Колом зізнався, що був розгніваний, коли дізнався про експерименти. У п'ятницю президент США Барак Обама зателефонував Колому і приніс вибачення за дослідження, які проводилися з 1946 по 1948 рік.

Вище керівництво США, зокрема держсекретар Гілларі Клінтон і глава міністерства охорони здоров'я Кетлін Сібеліус, визнали, що досліди суперечать американським цінностям.

"Незважаючи на те, що ці події відбувалися більше 64 років тому, ми обурені тим, що подібні дослідження велися під виглядом турботи про здоров'я нації", - йдеться у спільній заяві Клінтон і Сібеліус.

Докази, що підтверджують факт існування цієї програми медичних експериментів, виявила професор Сьюзан Ревербай з коледжу Уеллслі в штаті Массачусетс.

За її словами, уряд Гватемали дозволив американцям проводити досліди, однак ніхто з піддослідних учасників експерименту - психічно хворих і ув'язнених гватемальців - не давав на них своєї згоди.

Дослідження Ревербай показало, що американські лікарі заразили близько 700 гватемальців сифілісом чи гонореєю за допомогою інфікованих повій, а також щеплень, що містили віруси.

Медики хотіли, зокрема, встановити, чи може пеніцилін запобігти зараження сифілісом, або ж здатний лише лікувати захворювання.

Досі ніхто з потерпілих не отримав будь-яких компенсацій, однак найближчим часом почнеться детальне розслідування обставин експериментів 60-річної давності.

Хоча після зараження мимовільні учасники експерименту отримували лікування, невідомо, скільки з них змогли впоратися з хворобою. Сифіліс може призвести до сліпоти, божевілля і навіть смерті.

Читайте також:

Франція випробовувала ядерну зброю на своїх солдатах

60 перуанців розчленували на жир для європейської косметики

Нацистський лікар створив у Бразилії "місто близнюків"

Після бомбардувань США в Іраку народжуються діти-мутанти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: