В результаті збройного нападу в Малі загинули 134 людини, є поранені: сотні постраждалих

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Влада Малі назвали масове вбивство "варварством з минулого".

Під час нападу на село в центральному Малі озброєні бойовики вчинили масове вбивство 134 мирних жителів, зокрема жінок і дітей. Ще 55 мирних жителів отримали поранення в результаті нападу в Огоссагу в районі Мопті. Йдеться про сотні постраждалих, повідомляє CNN з посиланням на Організацію Об'єднаних Націй.

В ООН "шоковані й обурені" подіями і закликають негайно провести розслідування і покарати винних у трагедії. ЮНІСЕФ заявив, що надає допомогу жертвам нападу. "Багато хто з поранених дітей були евакуйовані в медичні установи для лікування. ЮНІСЕФ постійно надає першу медичну допомогу, медикаменти і лікувальне харчування. Діти Малі платять найвищу ціну за посилене насильство в центральній частині Малі. Від 2017 року відсутність безпеки призвела до зростання кількості убивств, каліцтв і вербування дітей", - констатувала виконавчий директор організації Генрієтта Форе.

24 березня президент Малі Ібрагім Бубакар і Рада міністрів оголосили про розпуск так званої групи самооборони, згідно з урядовим комюніке. У комюніке не зазначено, чи була ця група винна в нападі в Огоссагу. У регіоні напружена ситуація через часті напади на етнічні громади фулані, які підозрюються у зв'язках з джихадистськими організаціями району, вважають в ООН. Уряд Малі заявив про засудження "з найбільшою серйозністю" вчиненого звірства, а також про намір знайти і покарати винних у масовому вбивстві відповідно до чинних законів, в майбутньому забезпечивши захист громадян в умовах "істинної соціальної єдності". Саме вбивство тут назвали "варварством з минулого".

Нагадаємо, подібні напади траплялися й раніше, зокрема, у минулому році Хьюман Райтс Вотч звинуватила Дана На Амбассагу у нападах на представників етнічної групи фулані і напади, які призвели до загибелі і поранення десятків мирних жителів". Крім того, в регіоні Мопті Малі в останні місяці неодноразово відзначалися випадки насильства. Кілька солдатів були вбиті в Диуре минулого тижня, а 10 людей з громади догонів були вбиті в ході нападу на село Гондогуру в лютому. У Малі налічується близько 3 мільйонів фула, які традиційно є кочівниками і в основному мусульманами.

Залиште свій коментар

Вибір редакції