В російському засекреченому місті знайшли послання в’язнів ГУЛАГу

Під час ремонту в одній з квартир Сєвєрська знайдено металевий контейнер з посланням від в’язнів ГУЛАГу і закликом повалити радянську владу.

Сєвєрськ
Місто Сєвєрськ залишається закритою територією. Фото tema.ru
Послання від ув'язнених ГУЛАГа із закликом повалити радянську владу виявили робітники, які робили ремонт в квартирі жителя міста Сєвєрська в Томській області РФ.

Металевий контейнер із запискою був виявлений при установці пластикових вікон. На обривках паперового мішка з-під цементу невідомі будівельники написали послання нащадкам. У ньому вони попросили пригадати про важку долю ув'язнених і згадати їх добрим словом.

Автори послання не підписали його. Записка містить відкритий заклик до скидання радянської влади. "Бий комуністів, скидай владу!" - говориться в ній. За законами того часу такі висловлювання каралися стратою.

Крім того, як розповів журналістам господар квартири Олег Єрошкін, до послання додавався список людей, яких ув'язнені вважали винуватцями всіх їх бід. До нього увійшли Лаврентій Берія, Микола Єжов і його заступники.

Місто Сєвєрськ є закритою адміністративно-територіальним утворенням. У СРСР і в сучасній Росії так називаються "засекречені" міста, в'їзд до яких без спеціального дозволу заборонений. Рада міністрів СРСР прийняла рішення про створення поблизу Томська комбінату з виробництва високозбагаченого урану і плутонію в 1949 році.

Для будівництва комбінату за наказом міністра внутрішніх справ організували виправно-трудові табори. Ув'язнені працювали не лише на промислових об'єктах, їх праця використовувалася також і при будівництві житлових будинків і об'єктів міської інфраструктури. На будівництві закритого міста і комбінату працювали близько 20 тисяч ув'язнених.

Читайте також:

У Австрії є докази причетності Сталіна й Хрущова до знищення УГКЦ

Онук Сталіна, захищаючи честь дідуся, подав до суду на російську газету

Від СБУ вимагають розслідувати смерть Бандери і Троцького

Горбачов вважає партію Путіна "гіршою версією КПРС"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: