В Росії домовилися називати президентом лише Мєдвєдєва

Президенти кавказьких республік вважають, що статус президента повинен бути лише в глави РФ, а свої посади вони перейменують.  

Президенти північнокавказьких республік за ініціативою глави Чечні Рамзана Кадирова звернуться до Держдуми з пропозицією перейменувати свої посади, щоб в Росії президентом називався лише глава РФ.

Кадиров обговорив цю ідею з президентами Кабардино-Балкарії Арсеном Каноковим, Інгушетії Юнус-Беком Євкуровим і Дагестану Магомедсаламом Магомедових і заручився їх підтримкою.

"Ми виходимо з того, що в Росії тільки керівник країни повинен називатися президентом", - пояснив Кадиров.

Раніше про свою підтримку ініціативи Кадирова заявив президент ще однієї кавказької республіки - голова Карачаєво-Черкесії Борис Ебзеев. У Північній Осетії, якою керує Таймураз Мамсуров, посада президента була офіційно перейменована в "голову республіки" в 2005 році.

Арсен Каноков запропонував офіційно називати керівників регіонів, які мають статус республіки, "главами республік". Він також відзначив, що в тих регіонах, де місцеві законодавчі органи називаються "державними думами", їх також слід перейменувати. Таку ж ініціативу озвучив спікер Державної думи Астраханської області Олександр Кликанов. Він повідомив, що вже обговорював цю ідею зі спікером Державної думи Ставропольського краю, і той його підтримав.

Перший віце-спікер Ради Федерації Олександр Торшин виступив на підтримку ініціативи Рамзана Кадирова.

"Різнобій у назві посад глав республік викликає одразу питання - до якого президента звертатися громадянам? До президента РФ, чи президента Татарстану, або Чечні?" - Відзначив Торшин. Він також зазначив, що цей "різнобій" не обмежується тільки використанням слова "президент", нагадавши, що навіть керівники Москви і Санкт-Петербурга (двох міст, що мають статус окремих суб'єктів федерації) називаються по-різному: відповідно "мер" і "губернатор".

У той же час Торшин відкинув ідею перейменування посади голови Чечні в "імама", підкресливши, що ця назва не підходить для світської держави.

Крім перерахованих республік, власних президентів мають Адигея, Башкирія, Бурятія, Марій Ел, Якутія, Татарстан, Удмуртія і Чувашія. Крім Північної Осетії, від найменування "президент" раніше відмовилася Карелія і Калмикія.

Як повідомлялося, 12 серпня глава Чечні Рамзан Кадиров запропонував парламенту республіки позбавити його титулу "президент". Він наголосив, що в Росії тільки один державний діяч має право називатися президентом і країні слід припинити "парад регіональних президентів".

Читайте також:

Грузія звинуватила Росію у порушенні угоди про припинення вогню

Мєдвєдєв запропонував Януковичу допомогу в гасінні пожеж

Рейтинг довіри до тандему Мєдвєдєв-Путін впав до рекордного мінімуму

Грузія побачила в діях Мєдвєдєва радянський цинізм

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: