В Росії економічна криза вже досягла "дна"

Уряд прогнозує, що економіка країни почне зростати до кінця цього року.

Економічна криза в Росії або вже досягла "дна", або наблизилася до нього.

Про це заявив перший віце-прем'єр Росії Ігор Шувалов. При цьому економіка країни почне зростати вже до кінця 2009 року.

"Ми вже внизу або вже близькі до нижньої позначки. У нас є відчуття, що до кінця року може бути і зростання. Гірше може бути, якщо погіршиться ситуація на зовнішньому ринку", - пояснив віце-прем'єр.

За словами Шувалова, те, що уряд Росії 19 березня року прийняв новий проект бюджету на 2009 рік, а також обнародував нову версію антикризового плану, говорить про завершення етапу вживання "пожежних" заходів.

"В цілому у нас позитивний настрій, і зі стану нервового драматизму і песимізму велика частина колег переходить в стадію позитивної упевненості в майбутньому", - сказав Шувалов.

Одне із завдань уряду Росії на цей рік - утримання інфляції в межах офіційного прогнозу в 13-14%. Проте, за словами Шувалова є ризик того, що зростання споживчих цін перевищить очікування влади.

В той же час, в Україні вважають, що економічна криза може досягти "дна" в середині четвертого кварталу 2009 року. Але, за словами керівника групи радників голови Національного банку України Валерія Литвицького, це станеться лише за умови перегляду антикризових заходів.

"Уникнути входження економіки в нову затяжну депресію можливо. Попередня тривала 10 років: з 1990 до 1999 року. Щоб не допустити рімейк 90-х років слід докорінно переглянути діючі антикризові заходи", - заявив Литвицький.

Читайте також:

Зростання безробіття в Україні зупинилося

Ющенко: Україна марно прожила 2008 рік

Український тиждень моди - "Кризис ЛОХ"

Світовий банк вважає український прогноз ВВП оптимістичним

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: