В Росії хочуть скласти список "фальсифікаторів" історії

В Академії наук Росії поширили листа, яким закликають створити аннотований перелік конкретних історичних фальсифікацій.

Російським історикам запропонували створити перелік історико-культурних фальсифікацій зі вказівками на осіб, які "формують та поширюють фальсифікацію історії на шкоду інтересам Росії".

Відповідного циркулярного листа за підписом керівника секції історії відділення історико-філологічних наук РАН Валерія Тішкова одержали профільні академічні інститути.

Свій запит академік аргументував указом президента РФ Дмитра Мєдвєдєва про створення комісії з протидії спробам фальсифікації історії на шкоду інтересам Росії.

Тішков заявив, що збирав інформацію для того, щоб написати статтю для російських ЗМІ, причому, можливо, навіть подискутувати з указом глави держави.

На запитання журналістів, чи не стимулюватиме це доноси в стінах Академії, Тішков попросив не чіплятися до цього листа. "Я його відкличу завтра, я вам присягаюся", - пообіцяв академік.

Нагадаємо, комісія боротьби з фальсифікацією історії була створена президентським указом 19 травня. Її очолив керівник адміністрації президента Сергій Наришкін, а до її складу увійшли чиновники російських силових відомств, Міністерства закордонних справ, Міністерства культури, Міністерства освіти і науки, обох палат парламенту, а також директора академічних інститутів вітчизняної та загальної історії.

Водночас у новоствореної комісії вже з'явилося багато опонентів. Так, колишній президент СРСР Михайло Горбачов висловив побоювання, що комісія, всупереч своїй назві, займатиметься саме фальсифікацією історії.

Міністр закордонних справ Німеччини, де активно борються з героїзацією нацистів, також насторожено поставився до російських "історичних" ініціатив. Історію не можна переписувати, її потрібно осмислювати, підкреслив він.

Читайте також:

Росія передумала звинувачувати Польщу в розв'язанні війни

Росія очолила список авторитарних держав світу

Горбачов боїться перегляду своїх "історичних заслуг"

Росія створила комісію з протидії фальсифікаціям історії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: