В Росії художник відрізав собі мочку вуха на даху лікарні, в якій перебуває льотчиця Савченко

Художник протестує проти застосування психіатрії в політичних цілях.

Петербурзький художник-акціоніст Петро Павленський відрізав собі мочку вуха, сидячи на даху інституту психіатрії імені Сербського в Москві. При цьому він був абсолютно голим.

Свою акцію Павленский назвав "Відокремлення".

"Ніж відокремлює мочку вуха від тіла. Бетонна стіна психіатрії відокремлює суспільство розумних від божевільних хворих. Повертаючи використання психіатрії в політичних цілях - поліцейський апарат повертає собі владу визначати межу між розумом і божевіллям. Озброюючись психіатричними діагнозами, бюрократ в білому халаті відрізає від суспільства ті шматки, які заважають йому встановити монолітний диктат єдиної для всіх і обов'язковою для кожного норми", - пояснив свій вчинок художник.

Після перформансу Павленского схопили співробітники поліції і доставили його до Боткінської лікарні.

В інститут імені Сербського, на даху якого проходив перформанс, 13 жовтня доставили українську льотчицю Надію Савченко для проведення психіатричної експертизи. Російська влада звинувачує її в загибелі журналістів ВГТРК під Луганськом.

Павленський не вперше шокує громадськість своїми перформансами. У 2013 році він прибив свою мошонку до бруківці на Червоній площі в Москві. До цього художник зашив собі рота на знак солідарності з учасницями панк-групи Pussy Riot.

Нагадаємо, адвокат розповів, як росіяни катують Надію Савченко в інституті імені Сербського.

Надію Савченко піддають тортурам

Про це ТСН розповів один із адвокатів української льотчиці  Микола Полозов одразу після зустрічі зі своєю підзахисною. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: