В Росії навесні з'явиться поліція

Статус поліцейського не буде автоматично присвоюватися всім, хто мав статус міліціонера. Поліція, на відміну від міліції, буде фінансуватися лише з федерального бюджету.

Президент РФ Дмитро Мєдвєдєв вніс до Держдуми проект закону "Про поліцію". Документ набуде чинності у березні 2011 року.

Відповідно до законопроекту, в поліції будуть служити на 20 відсотків менше людей, ніж служили в міліції. Відбирати поліцейських будуть більш жорстко, ніж міліціонерів. 26 жовтня стало відомо, що при перейменуванні міліції у поліцію співробітникам цього відомства доведеться пройти переатестацію.

Статус поліцейського не буде автоматично присвоюватися всім, хто мав статус міліціонера. Поліція, на відміну від міліції, буде фінансуватися лише з федерального бюджету.

Глава МВС Рашид Нургалієв заявив, що головним призначенням поліції стане попередження та профілактика злочинів.

Міністр підкреслив, що новий закон закріпить правоохоронне положення поліції. У той же час багато аналітиків поставилися до документа критично. Зокрема, депутат Держдуми від "Єдиної Росії" Андрій Макаров звернув увагу на те, що закон надає поліції занадто широкі права. За словами депутата, ухвалення закону може призвести до "створення нового концентраційного табору, назвою якого буде 'Росія'".

Спочатку в рамках реформи МВС РФ, початої в грудні 2009 року, було оголошено про підготовку нового закону "Про міліцію". Проте 6 серпня 2010 Медведєв оголосив про перейменування міліції в поліцію, і вже 7 серпня в інтернет був викладений проект закону "Про поліцію". До 15 вересня документ був відкритий для обговорення. Автори законопроекту обіцяли внести до нього зміни з урахуванням результатів обговорення.

Зазначається, що за розрахунками фінансового управління МВС, вартість перейменування міліції в поліцію складе 2,2 мільярда рублів. 500 мільйонів буде витрачено на виготовлення нових табличок для будинків і кабінетів, а також наклейок для службових машин.

700 мільйонів рублів витратять на переоформлення майнових прав на будівлі та приміщення - після перейменування вони перейдуть з регіональної власності у федеральну. Ще мільярд рублів піде на виготовлення нагрудних значків для поліцейських. Вартість одного значка складе 800-1000 рублів.

Нагадаємо, президент РФ Дмитро Мєдвєдєв 6 серпня запропонував перейменувати російську міліцію в поліцію.

Згідно опитування, лише 22% росіян погодилися із пропозицією президента Мєдвєдєва. Не підтримують ідею перейменування міліції 57% росіян, більшість з яких впевнені, що зміна назви цієї силової структури не вирішить її проблем.

Невдовзі після ініціативи Мєдвєдєва про перейменування міліції заговорили і в Україні. Але, за словами радника глави МВС Костянтина Стогнія, українцям слово "поліція" не підійде - в Україні поліцейських за старою пам'яттю можуть називати "поліцаями". Серед можливих варіантів - жандарми і сердюки.

Читайте також:

Перейменування російської міліції в поліцію обійдеться у сотні мільйонів рублів

Росіяни запропонували перейменувати міліцію на "інквізицію"

Міліцію планують перейменувати в сердюків або жандармів

Мєдвєдєв запропонував перейменувати міліцію в поліцію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: