В Росії назвали дату нової війни з Грузією

Екс-радник президента РФ Ілларіонов вважає, після 6 липня Москва поновить військові дії на території Грузії.

Російсько-грузинська війна може поновитися після 6 липня.

Так вважає колишній радник президента РФ, а нині президент Інституту економічного аналізу Андрій Ілларіонов.

Він пояснює дату тим, що саме 6 липня закінчаться російські військові навчання "Кавказ-2009", а крім того на цю дату призначений візит до Росії президента США Барака Обами.

Ілларіонов вважає, що в липні цього року може повторитися той сценарій, який був використаний Росією в серпні 2008 року, - тоді вторгнення російських військ на територію Грузії сталося через декілька днів після закінчення учень "Кавказ-2008". При цьому візит Обами до Росії буде використаний з метою показати світу, що новий виток війни з Грузією узгоджений з США, відзначив він.

Іларіонов нагадав про зустріч прем'єр-міністра Росії Володимира Путіна з колишнім президентом США Джорджем Бушем в Пекіні в 2008 році, в день офіційного початку військових дій на території Грузії. Тоді Москва також використовувала цю зустріч для того, щоб продемонструвати, що Вашингтон не засуджує її дії в Закавказзі.

Як ознаки підготовки до продовження війни з Грузією Ілларіонов назвав раніше всієї дії Росії, сприяючі виводу із зони конфлікту наглядових місій ОБСЄ та ООН, і теракти, що почастішали, в зоні конфлікту, в тому числі і проти європейських спостерігачів.

Ілларіонов передбачає, що головною метою можливої кампанії може стати припинення існування Грузії як суверенної держави, її розпад на декілька дрібних квазідержавних утворень, знищення єдиних державних і військових інститутів.

При цьому Ілларіонов вважає, що з боку Заходу на дії Росії не буде ніякій реакції у зв'язку з тим, що західні лідери не розуміють наміру російського керівництва.

На думку екс-радника президента Росії, підготовка до війни 2008 року почалася ще в 2001 році, коли Росія почала розміщати своїх людей в керівництві Абхазії і Південної Осетії. У активнішу фазу ця підготовка вступила в 2004 році, тоді Росія почала активні постачання зброї в регіон, а також впровадження російських офіцерів в кадровий склад військових підрозділів невизнаних республік.

За словами Ілларіонова, ні в кого в світі вже не викликає сумніву, що дії президента Грузії Михайла Саакашвілі 7 серпня 2008 року стали відповіддю на "багатолітню провокацію, яку здійснювала Росія на території Південної Осетії": зокрема, введення на територію чужої держави російських військових підрозділів, обстріл грузинських сіл з боку південноосетинського ополчення, контрольованого Росією і евакуація населення Південної Осетії, яка була здійснена ще 2 серпня.

З того та іншого боку неодноразово лунали заяви про приготування до нових бойових дій. Президент Грузії Михайло Саакашвілі стверджує, що війни хочуть росіяни. За його словами, Москва хоче позбавитися Грузії. "Путін відкрито заявив про це: НАТО має забути про нас", - сказав Саакашвілі.

Великого розголосу набула історія грузинського лейтенанта Аліка Бжанії, який втік до Росії і попросив там політичного притулку. Він пояснив свій вчинок тим, що не бажає брати участь в черговій війні проти Абхазії і Південної Осетії, яку, на його думку, готує грузинське керівництво.

"Михайло Саакашвілі йде цим курсом, знову збирається почати війну з Абхазією і Південною Осетією. Я не хочу і не збираюся воювати з Росією... з моїми братами", - сказав Бжанія.

Читайте також:

У Грузії підірвали вежу ЛЕП. До Росії не надходить електрика

Біля абхазького кордону підірвано авто місії Євросоюзу. Є жертви

Грузинський офіцер-втікач: Саакашвілі готує нову війну

МЗС Грузії: Москва страждає маніакально-депресивним психозом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: