В Росії організаторів "маршу за федералізацію Кубані" визнали терористами

Дата публікації
Перегляди
7712
Поділитись:
WhatsApp
Viber
В Росії організаторів "маршу за федералізацію Кубані" визнали терористами

Активісти закликали прийти на марш за федералізацію Кубані за допомогою соцмереж. / Фото: bigpicture.ru

Двоє організаторів попросили політичного притулку в Україні.

Троє організаторів "маршу за федералізацію Кубані" - Дар'я Полюдова, В'ячеслав Мартинов і Петро Любченков - потрапили до Федерального списку екстремістів і терористів.

Цей марш мав відбутися у Краснодарі 17 серпня, але так і не був погоджений. На нього прийшов лише один з активістів - Мартинов - і був побитий за синьо-жовту стрічку.

Дар'я Полюдова була арештована за кілька годин до маршу і зараз знаходиться в СІЗО. Спочатку це був адміністративний арешт за звинуваченням у хуліганстві, але потім її звинуватили в публічних закликах до екстремізму і порушення територіальної цілісності. З СІЗО дівчина більше не вийшла і, як вона сама оцінює, може провести там не менше року.

Інші організатори маршу встигли покинути Росію, перш ніж на них завели кримінальні справи, і попросили політичного притулку в Україні. Першим поїхав Любченков. Це було ще в червні і організацією акції він займався вже в Україні.

Деякий час у сусідній з Полюдовою камері містився Мартинов, але йому вдалося вийти практично відразу. Він автостопом поїхав в Україну і зараз перебуває в таборі біженців на Донбасі.

Самі активісти стверджують, що не закликали до виходу Кубані зі складу Росії, а просто вимагали більше повноважень для свого регіону.

Нагадаємо, у Росії активістів змушували зізнатися, що марш за федералізацію Сибіру фінансувала Україна.

У Черкасах "референдум" проголосував за приєднання Кубані до Черкащини

У Черкасах "референдум" проголосував за приєднання Кубані до Черкащини

Наступна публікація