В Росії відбирають добровольців, готових інфікуватися грипом A/H1N1

Мікробіологи планують вивчити сам вірус, навчитися швидко його діагностувати та провести випробування ліків.

У Санкт-Петербурзі в НДІ грипу почався набір добровольців, яких інфікують вірусом грипу A/H1N1, також званого "свинячого грипу", яким заражені вже тисячі людей в 34 країнах світу.

Всього планують набрати шість груп волонтерів по 20 чоловік. Добровольцям за ризик своїм здоров'ям заплатять по п'ять тисяч рублів (166 доларів США).

За словами вчених, заражені добровольці знаходитимуться під пильним наглядом лікарів. За словами медиків, подібну практику вже застосовували під час створення вакцини від пташиного грипу.

Минулого тижня з американського штату Атланта в Росії були доставлені зразки нового штаму вірусу грипу A/H1N1.

За словами завідувача лабораторії біотехнології діагностичних препаратів НДІ грипу Ганни Самініної, російські мікробіологи мають кілька задач: вивчити сам вірус, навчитися швидко його діагностувати і провести випробування – спочатку на дрібних гризунах, а потім і на людях.

Відібрані добровольці спочатку будуть інфіковані, а потім на них випробують дію нових препаратів. За словами Самініної, "препарат буде створений на основі "живої вакцини", тобто клітин самого вірусу H1N1", які зможуть допомогти виробити потрібні антитіла.

В Росії поки не зафіксовано жодного випадку захворювання новим вірусом грипу. У всіх російських аеропортах всі чартерні рейси із США і Мексики узяті під особливий санітарно-гарантійний контроль. Проте, на думку вчених, уникнути проблеми свинячого грипу в Росії, скоріше за все, не вдасться.

Нагадаємо, за прогнозами Всесвітньої організації охорони здоров'я, внаслідок епідемії новим вірусом грипу можуть заразитися до двох мільярдів людей, якщо нинішній спалах захворювання переросте в пандемію. За словами фахівців, пандемія зазвичай триває два роки.

На даний момент найбільша кількість хворих зафіксована в Мексиці та США, де кількість підтверджених випадків зараження людей грипом А/H1N1 досягло 3009 чоловік в 45 штатах.

За даними ВООЗ, станом на 13 травня, новий грип поширився на 34 країни світу, де налічують 6258 інфікованих. Вірус став причиною смерті 65 людей, переважна більшість летальних випадків виявлена в Мексиці – 60, три випадки – в США, один в Канаді і один в Коста-Ріці.

Читайте також:

У регіонах беруть гроші за вакцинацію дітей

Фідель Кастро звинуватив Мексику в замовчуванні правди про свинячий грип

"Жартівник" Обама розповів анекдот про Клінтон та свинячий грип

Канадські вчені розшифрували геном вірусу свинячого грипу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: