Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Росії за пост у Facebook заарештували відомого правозахисника і члена Гельсінської групи

Правозахисники Росії обурені рішенням суду.

У Росії на 25 діб заарештували правозахисника, керівника руху "За права людини" Льва Пономарьова. 

Про це повідомляє BBC.

Пономарьов опублікував на своїй сторінці у Facebook заклик виходити на несанкціонований мітинг "За ваших і наших дітей", присвячений молодим людям, яких звинувачують в екстремізмі через участь в організації "Нове величчя". Організаторами акції стали батьки підсудних. 18 учасників затримали в Москві і 40 - у Санкт-Петербурзі.

У русі "За права людини" вже назвали арешт незаконним і заявили про готовність оскаржувати його, в тому числі й у Європейському суді з прав людини. Там стверджують, що акція відбувалася без лозунгів, а лише у форматі народного сходу. 

Проти рішення Тверського районного судді виступили й у Московській Гельсінській групі, членом якої є Пономарьов. 

"Закликаємо Московський міський суд при розгляді апеляції Пономарьова врахувати норми Європейської конвенції про захист прав людини і основних свобод та практику Європейського суду з прав людини", - написали у прес-службі. Під заявою підписалися поважні правозахисники.

Раніше Пономарьова штрафували за одиночний пікет 23 липня на підтримку звинувачених в екстремізмі фигуранток "Нового величчя".

Лев Пономарьов свого часу був депутатом Держдуми першого скликання, був одним із керівників розслідування діяльності Державного комітету з надзвичайного стану (намагалися влаштувати переворот і зберегти СРСР 1991 року), а 2010 року підтримав рух "Путін повинен піти". 

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції