В Росії заборонили продавати дешеву горілку

У Росії встановили мінімальну ціну за 0,5 літра горілки. Нижче її продавати алкогольний напій заборонено.

У Росії з 1 січня 2010 року мінімальна ціна на 0,5 літра горілки складе 89 рублів (25,2 грн). Про це говориться в проекті наказу, розміщеному на сайті Федеральної служби РФ з регулювання алкогольного ринку.

Під дію нових правил потрапляє як горілка, вироблена на території Росії, так і та, що ввозиться з-за кордону. При цьому мінімальна ціна горілки, розлитої у тару іншої ємності повинна розраховуватися пропорційно ціні, встановленій за 0,5 літра.

Як раніше заявляв заступник голови правління Союзу виробників алкогольної продукції Дмитро Добров, мінімальну вартість найдешевшої горілки можна вирахувати, склавши собівартість (16 рублів), акциз на пляшку (38,2 рубля) і ПДВ (10 рублів). Якщо додати до суми оптові та торгові націнки, то вийде не менше 90 рублів.

На його думку, нововведення дозволить витіснити з ринку нелегальну горілку, ціна якої зараз становить від 40 до 60 рублів (від 11,3 до 17 грн). У випадку, якщо ціна на легальний і нелегальний продукт буде однаковою, то покупець буде надавати перевагу більш якісній горілці.

Згідно з даними Росстату за 2008 рік, у роздрібних мережах було реалізовано 176 мільйонів декалітрів горілки, а вироблено трохи більше 120 мільйонів. Як відзначає Добров, в умовах приблизно рівних обсягів імпорту та експорту, можна зробити висновок, що з 56 мільйонів проданих декалітрів не були сплачені акциз і ПДВ.

Регулювання алкогольного ринку Росії здійснює створена на початку 2009 року Федеральна служба з регулювання алкогольного ринку, що володіє правом встановлювати мінімальні ціни на алкогольну продукцію, міцність якої перевищує 28 градусів.

Читайте також:

В Україні зросло виробництво горілки, незважаючи на її подорожчання

Створено "синтетичний алкоголь" - без похмілля та шкоди для печінки

Путін назвав наркотики "лайном" і заслужив "респект і уважуху"

Працівник складу випадково розбив горілки на п'ять мільйонів рублів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: