В Росії запропонували заборонити продавати алкоголь вночі

У Держдумі РФ готові прияти закон, який обмежить продаж алкоголю з 21.00 до 8.00. Виробники алкогольних напоїв вважають, що росіяни від цього не стануть пити менше.

Держдума РФ готова цього року прийняти поправки до закону про регулювання виробництва та обігу алкоголю, які заборонять продавати алкогольні напої у нічний час по всій країні.

Законопроект вже написаний і розісланий на погодження до відомства, зазначили джерела.

Зараз обмежувати час торгівлі алкоголем регіони вправі самостійно. Десь діють жорсткі обмеження - наприклад, на весь вихідний у Москві є обмеження з 23.00 до 8.00, але можлива і цілодобова торгівля алкоголем - за погодженням з префектурою.

Поставити єдині тимчасові рамки на федеральному рівні вирішили в середині минулого року.

Росалкогольрегулювання пропонує дозволити продаж алкогольної продукції (крім пива) з 11.00 до 21.00, розповіла людина, близька до служби. В інший час продаж алкоголю скрізь, крім пунктів громадського харчування, буде заборонений.

Мінпромторг пропонує поширити досвід Москви і заборонити продаж алкоголю з 23.00 до 8.00. Цей інтервал підпадає під визначення нічного часу, закріплений в законодавстві багатьох регіонів, за порушення передбачена відповідальність, пояснив керівник департаменту Мінпромторгу Олег Сазанов.

Рішення прийме перший віце-прем'єр Віктор Зубков, який курирує алкогольний ринок, найближчим часом у Зубкова на цю тему пройде нарада.

Виробники алкогольних напоїв вважають, що через заборону нічного продажу росіяни не стануть пити менше. Будь-яке обмеження недоцільно, говорить гендиректор торгового дому "Хортиця" Сергій Величко, це не зменшить кількості споживаного алкоголю, але збільшить частку тіньового ринку: "Боротися потрібно не з продажем алкоголю, а за його якість і за культуру споживання".

Виробники не очікують падіння продажів алкоголю. "Будуть купувати заздалегідь, як це відбулося в Москві після введення тимчасового обмеження", - вважає президент ТПГ "Кристал" Сергій Зивенко.

Тимчасове обмеження вдарить по маленьких магазинчиках, які заробляють саме на нічний торгівлі алкоголем, але прискорить перехід від подзаборного пияцтва до цивілізованого і підконтрольному споживання у барах і ресторанах, впевнений власник мережі ресторанів "Граблі" Роман Рожніковскій.

Росії треба враховувати досвід скандинавських країн - у наших людей однаковий, так званий північний, тип споживання алкоголю: люди вживають в основному міцний алкоголь, говорить співголова Церковно-громадської ради із захисту від алкогольної загрози архімандрит Тихон (Шевкунов): "А в скандинавських країнах заборона на продаж алкоголю починається вже з 17.00-20.00".

Читайте також:

В Україні обмежили продаж та споживання слабоалкогольних напоїв

Російська горілка відзначила ювілей - 145 років

Кабмін підвищив мінімальні ціни на алкогольні напої

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: