В Росії затвердили перелік документів необхідних для купівлі алкоголю

Міністерство промисловості та торгівлі Росії затвердило перелік документів, в яких може виникнути необхідність для підтвердження віку покупця алкоголю.

 Міністерство промисловості і торгівлі РФ затвердило перелік документів, що дозволяють визначити вік покупців алкогольної продукції, які має право зажадати продавець, йдеться в наказі міністерства.

Згідно з документом, тільки повнолітні громадяни мають право купувати алкогольПри цьому до переліку документів, що підтверджують вік покупця, входять паспорт РФ, загальногромадянський закордонний паспорт, тимчасове посвідчення особи громадянина РФ, паспорт моряка (посвідчення особи моряка), дипломатичний паспорт, службовий паспорт, посвідчення особи військовослужбовця або військовий квиток громадянина РФ, паспорт іноземного громадянина, вид на проживання в Росії, дозвіл на тимчасове проживання в РФ, посвідчення біженця, свідоцтво про надання тимчасового притулку на території Росії.

Нові правила на купівлю алкоголю набудуть чинності 21 червня.
Держава в 2010 році зайнялося активною боротьбою з алкоголізацією населення. Економічним заходом стало введення мінімальних цін на алкогольну продукцію. Також у рамках боротьби з "національним недугою" профільне відомство - Росалкогольрегулювання - підготувало поправки, що обмежують продаж алкоголю вночі на федеральному рівні. Цей захід був добровільно підтриманий в регіонах, свої обмеження, навіть більш суворі, ввела і Москва. 

Крім того, протягом року держава боролося з продажем алкогольної продукції і пива неповнолітнім. У листопаді 2010 року в Держдуму був внесений урядовий законопроект, що обмежує роздрібний продаж алкогольної продукції і пива неповнолітнім і встановлює кримінальну відповідальність за неодноразове порушення цього обмеження продавцями. У рамках законопроекту пропонується доповнити КК РФ статтею, згідно з якою при наявності ознаки неодноразовості збуту алкоголю дітям встановлюється покарання у вигляді штрафу в розмірі до 80 тисяч рублів або в розмірі зарплати чи іншого доходу засудженого за період до шести місяців.

Також за це порушення може бути передбачено і покарання у вигляді виправних робіт на строк до одного року з позбавленням права займати певні посади на строк до трьох років або без такого. Законопроект успішно пройшов перше читання 7 грудня.

Згідно з офіційними статистичними даними за 2008 рік, близько 30% чоловіків в Україні стають алкоголіками у віці 25-30 років. Крім того, ніде в Європі ціна на алкоголь і тютюн не є настільки низькою, як в Україні.

Нагадаємо, Україна займає друге місце за рівнем смертності від зловживання алкоголем(включно з алкогольним психозом) у всьому Європейському регіоні ВООЗ та поступається першістю лише Естонії.

Читайте також:

Вчені визначили націю, яка п'є більше всіх

У ВР вигадали, як змусити українців менше пити

Україна друга у Європі за смертністю від алкогольного психозу

У Туреччині після смерті російських туристів заарештовано 22 людини

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: