В російській Якутії вирують лісові пожежі: посеред дня зникло сонце, а з неба падає попіл, подібний до снігу

В російській Якутії вирують лісові пожежі: посеред дня зникло сонце, а з неба падає попіл, подібний до снігу

Фото: https://twitter.com/o_mishin

В регіоні діє режим надзвичайної ситуації, від 1 липня мешканцям заборонили відвідувати ліси.

В охопленій лісовими пожежами Якутії посеред дня зникло сонце. Влада пояснила аномальне явище димом від лісових пожеж.

Місцеві жителі зафільмували незвичайне явище на відео, пише Lenta.ru. 

Аномальне явище відбулося в селі Кобяй в ЯкутіїНа відео, надісланому очевидцем, видно падаючий з неба попіл, який вкрив всю дорогу. Дим і попіл, які затягнули небо, сховали сонце, через що стало темно, як уночі.

Самі ж місцеві жителі пов'язують зникнення сонця з лісовими пожежами, які, за повідомленнями в Telegram-каналах, вирують на дорозі Кобяй - Бясь-Кюель.

Як пише видання NewsYkt, сонце також зникло в селі Багадя Кобяйського улусуМісцеві жителі зазначають, що село заволокло густим димом, а попіл, що падає з неба, схожий на сніг.

ЯК ПОЯСНЮЄ АНОМАЛЬНЕ ЯВИЩЕ ВЛАДА

Заступник міністра екології, природокористування та лісового господарства республіки  Сергій Сівцев підтвердив, що у деяких районах Якутії сонце зникло через дим від лісових пожежповідомляє агентство "ЯСИА".

"Зараз в Таттінському і Усть-Алданському улусах вирують кілька великих пожеж. Північно-східний вітер приносить звідти густий дим. У Кобяйському, Вилюйському і Нюрбінському районах наразі спостерігається сильна задимленість, і через це там вдень ​​стало дуже темно, сонця практично не було видно", - пояснив він.

За словами Сивцева, влада звертає особливу увагу на Кобяйській район регіону - там одразу дев'ять лісових пожеж, їхня площа становить понад 15 тисяч гектарів.

За даними пресслужби регіонального уряду, в республіці вирують 164 лісових пожежі, тривають роботи на 53 лісових пожежах в 16 районах. На гасінні задіяли 2 118 осіб і 275 одиниць техніки. 

Водночас на сайті Якутського управління з гідрометеорології та моніторингу довкілля зазначається, що задимленість в Якутську збережеться до п'ятниці.

ПЛОЩА ЛІСОВИХ ПОЖЕЖ ЗА ДОБУ ЗРОСЛА МАЙЖЕ НА 90 ТИС. ГА

Загальна ж площа лісових пожеж в Росії за минулу добу збільшилася на 90 тис. га - до 837 тис. гапоінформував "ТАСС" із посиланням на пресслужбу федеральної "Авиалесохраны". Ліквідовано за той же час пожежі на площі 6,5 тис. га.

Так, на ранок неділі в Росії було 206 лісових пожеж на площі 748 873 га.

“За минулу добу 01 серпня 2021 року, в Росії лісопожежними силами ліквідовано 36 лісових пожеж на площі 6 535 га. На 00:00 мск 02 серпня 2021 року на території Російської Федерації діяло 217 лісових пожеж на площі 837 813 га, за якими проводились роботи з активного гасіння”, — йдеться в повідомленні.

Найбільша площа загорянь спостерігається в Якутії — 669 тис. га, а також в Іркутській області — 107 тис. га. Крім того, великі ділянки горять на Чукотці (14 290 га), в Карелії (9 823 га), Приморському (3 153 га), Красноярському (3 127 га) і Хабаровському (2 225 га) краях, а також в Костромській області (2 000 га). Невеликі площі лісових пожеж — менше 1 тис. га — спостерігаються в Вологодській, Свердловській, Тюменській, Новгородській, Оренбурзькій та Ростовській областях, Республіці Башкортостан, а також в Камчатському і Алтайському краях.

В гасінні задіяно 4 919 осіб, 745 одиниць техніки, 42 повітряних судна використовують для моніторингу і ще 20 задіяні в гасінні. Сезон пожежної небезпеки відкрито у всіх суб’єктах Російської Федерації. Режим НС введено в дев’яти суб’єктах РФ, особливий протипожежний режим діє в 63 регіонах.

Читайте також:

Повʼязані теми:

Наступна публікація