В Росію завезли партію радіоактивних авто з Японії

Вже втретє в Росію потрапляє партія радіоактивних авто з Японії, рівень радіації на яких перевищено у вісім разів.

У Владивостоку затримали одразу два десятки японських автомобілів, що показали перевищення рівня радіації. Іномарки прибули до порту на борту теплохода Asian Ace.

"На теплоході прибуло 20 машин. Всі вони є джерелами бета-випромінювання. Крім того, поряд з дев'ятьма з них більш ніж у два рази перевищено фон з гамма-випромінювання, а вісім іномарок дають восьмиразове перевищення допустимого рівня бета-забруднення. Про подальші дії та вжиті заходи буде повідомлено додатково", - повідомили у Росспоживнагляді.

З якого японського порту прибув теплохід, не уточнюється. Зараз автомобілі знаходяться в зоні митного контролю на спеціально відведеному майданчику, обгороджені, на них встановлені знаки радіаційної небезпеки.

Надмірна увага до вантажів і товарів з Японії прикута у зв'язку з аварією на атомній електростанції "Фукусіма-1", де відбуваються постійні витоки радіоактивних речовин. Росія у зв'язку з цим заборонила імпорт продуктів з ряду японських префектур.

Відзначимо, це вже третій випадок, коли в аеропорт Владивостока "Фоня" надходять заражені автомобілі. Перший був зареєстрований 5 квітня. Тоді фахівці виявили підвищений рівень радіації на трьох автомобілях.

Що будуть робити з радіоактивними автомобілями, що прибувають до Росії, поки невідомо. Експерти відзначають, що "очищати" їх від радіації недоцільно. Металеві поверхні погано піддаються дезактивації, до того ж, дезактивація - процес досить дорогий.

Як повідомлялося, аварія на АЕС "Фукусіма-1" сталася на північному сході Японії 11 березня, коли на станції після землетрусу магнітудою 9,0 вийшли з ладу системи охолодження реакторів. Чотири із шести реакторів станції залишилися без охолодження, що призвело до потужних викидів радіації.

Читайте також:

Радіація з "Фукусіми" через 30 років охопить увесь Тихий океан

Навколо "Фукусіма-1" почали будувати сталевий паркан

У Південній Кореї злякалися радіоактивного дощу і закрили школи

Індія повністю заборонила імпорт японських продуктів харчування

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: