Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В РПЦ анонсували розрив з Александрійським патріархатом після визнання ПЦУ

Речник патріарха Кирила назвав новину з Африки сумною.

Московський патріархат готується до розриву церковної єдності зі старшим у диптиху Александрійським через Україну. Причиною цьому стало визнання патріархом Феодором Православної церкви України – її канонічності та автокефального статусу.

"З Александрії прийшла вельми сумна новина про рішення патріарха Александрійського Феодора визнати главу українських розкольників Сергія Думенка (митрополита Епіфанія) і внести його ім'я в диптихи Александрійської церкви. Це робить неможливим поминання патріарха Александрійського патріархом Московським і всієї Русі", - прокоментував ситуацію голова синодального відділу РПЦ із взаємин із суспільством і ЗМІ Володимир Легойда.

Як стало відомо 8 листопада, другий у диптиху православних церков світу Александрійський патріархат слідом за Константинопольським та Елладською церквою визнав Православну церкву України. Митрополит Київський і всієї України Епіфаній уже подякував за це та привітав з історичним рішенням.

Відео ПЦУ визнав один з найдавніших патріархатів світу - Олександрійський

Там офіційно почали церковне спілкування з ПЦУ, її предстоятеля Епіфанія тепер поминають під час богослужінь. Олександрійський патріархат на чолі з патріархом Феодором ІІ, є одним з найвпливовіших у православному світі. Тож більшість молодших помісних церков заявили, що визначатимуться, чи визнавати українську об'єднану церкву залежно від рішення Олександрійського патріархату.  

ПЦУ визнав один з найдавніших патріархатів світу - Олександрійський

Залиште свій коментар

Вибір редакції