В РПЦ розповіли, як на їхню думку має вирішуватися питання автокефалії для України

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

РПЦ вважає, що автокефалію України мають обговорювати Кирило та Онуфрій.

Голова відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського патріархату митрополит Волоколамський Іларіон заявив, що рішення про надання автокефалії Українській церкві повинні приймати глава РПЦ патріарх Кирило і митрополит УПЦ МП Онуфрій.

Про це він розповів під час інтерв'ю російській газеті "Известия".

"Патріарх Константинопольський повинен був домовлятися з нашим Святійшим патріархом Московським і всієї Русі Кирилом і Блаженнішим митрополитом Київським і всієї України Онуфрієм. Він як перший серед рівних тоді міг би підтвердити встановлення автокефалії. Але автокефалія повинна даватися патріархом Російської православної церкви",- сказав митрополит.

Також представник РПЦ додав, що Константинополю перед перемовинами про автокефалію "потрібно було домовлятися з Онуфрієм".

"Замість того, щоб не ігнорувати канонічну церкву під митрополитом Онуфрієм, вони спілкуються, домовляються про автокефалію з іншою групою, яка називається розкольницькою. Це проти всіх правил церковного життя", - додав Іларіон.

Нагадаємо, 7 вересня Вселенський патріархат призначив своїх екзархів, які будуть представляти Константинополь у Києві. РПЦ назвала це "безпрецедентним і грубим вторгненням на свою територію".

Після цього священний синод РПЦ на екстреному засіданні вирішив припинити участь церкви у роботі структур під головуванням Константинопольського патріархату. 

17 вересня екзархи Вселенського Патріархату на зустрічі з президентом Петром Порошенком повідомили, що Українська православна церква перебуває на фінішній прямій до створення автокефалії.

ВідеоРПЦ заявила про розрив зв'язків із Константинополем

Московський Патріархат розриває зв'язки із Константинополем. Патріарх російської православної церкви Кирил заявив, що припинить згадувати ім'я Константинопольського патріарха Варфоломія під час богослужіння. Таке рішення прийняли на позачерговому засіданні синоду РПЦ у Москві. Кирило скликав його через приїзд екзархів Константинопольського патріарха в Україну. 

РПЦ заявила про розрив зв'язків із Константинополем

Залиште свій коментар

Вибір редакції