Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В РПЦ запропонували скинути Варфоломія та "піддати анафемі єресь східного папізму"

Протоієрей пропонує розірвати євхаристійне спілкування з Константинопольським патріархатом.

Член синодальної Біблійно-богословської комісії Московського патріархату протоієрей Андрій Новиков в зв'язку з рішеннями Константинополя по Україні запропонував низку заходів, серед яких скинення з посади Вселенського патріарха Варфоломія.

Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook.

"З огляду на відпадання колишнього Константинопольського патріархату від Церкви потрібно створити єпархії та парафії РПЦ на території Туреччини, включаючи Стамбул", - пише священник.

Окрім того, він запропонував скликати в Москві надзвичайний Всеправославний Собор для скинення патріарха Варфоломія і членів його Синоду.

Також російский протоієрей пропонує розірвати євхаристійне спілкування з Константинопольським патріархатом та "піддати анафемі єресь східного папізму, включно з псевдовченням про право Стамбульського єпископа на скасування і перегляд анафем і заборон помісних Церков".

ВідеоУчасники синоду вирішили продовжувати процедуру надання автокефалії УПЦ

Синод тривав три дні. Його учасники вирішили продовжувати процедуру надання автокефалії українській церкві. Для цього Вселенський патріархат скасував анексію в 17 столітті Київської митрополії Московським патріархатом. Нечинною визнали анафему, накладену російською церквою на - як там вважають - "розкольників": очільників церкви Київського патріархату Філарета і автокефальної церкви Макарія. 

Учасники синоду вирішили продовжувати процедуру надання автокефалії УПЦ

Нагадаємо, що 11 жовтня Синод Константинопольського патріархату вирішив продовжити процедуру надання Томосу про автокефалію Українській православній церкві. Також було ухвалено рішення про визнання Константинополем узурпації влади над Київською митрополією Москвою незаконним актом. Також синод вирішив зняти всі заборонні санкції РПЦ стосовно предстоятеля УПЦ КП Філарета та предстоятеля УАПЦ Макарія. Разом із тим Патріархія наголосила на неприпустимості майнових конфліктів і насильства у процесі творення помісної церкви в Україні.

Після цього в РПЦ  звинуватили Константинополь "у катастрофічному порушенні світового православ'я".

Залиште свій коментар

Вибір редакції