В Інтернеті виклали пам'ятку для учасників "російської революції"

Дата публікації
Перегляди
4118
Поділитись:
WhatsApp
Viber
В Інтернеті виклали пам'ятку для учасників "російської революції"

За два дні в Росії затримали майже тисячу учасників опозиційних мітингів / Фото: AFP

Тим, хто збирається виходити на акції протесту в Росії, варто взяти із собою копію паспорта і заздалегідь потурбуватися про адвоката.

Заступник директора центру антикорупційних ініціатив "Transparency International - Росія" Іван Ніненко виклав у своєму блозі пам'ятку з правовими порадами учасникам мітингів та пакет документів для суду.

"Зараз на акції вийшло багато людей, які ніколи до цього на площах не були – насамперед цей текст для них", - зауважує Ніненко (_falcon).

Так, перед акцією учасникам варто зробити копію паспорта – "коли у відділенні у вас "ввічливо запитають" де паспорт - пошліться на п. 17 Положення про паспорт громадянина РФ, згідно з яким громадянин зобов'язаний дбайливо зберігати паспорт. Ось ви і зберігаєте його вдома".

Також Ніненко радить зробити довіреність на захисника, куди вписати паспортні дані друзів, які можуть приїхати до відділку забрати затриманого. Цей документ треба завірити у нотаріуса.

Блогер звертає увагу, що під час затримання, хоча за законом правоохоронець має представитися тощо, на практиці "вас просто схоплять і потягнуть в автобус".

"З правової точки зору немає різниці, як себе вести. Якщо захочуть вас "закрити", то напишуть ст. 19.3 (непокора законному розпорядженню співробітника поліції), навіть якщо ви самі йшли в автобус", - пояснив він.

Однак задля власної безпеки, щоб уникнути побиття, він радить все ж таки не пручатися співробітникам ОМОНу.

Після затримання Ніненко рекомендує не "качати права" в автобусі, і тут мінімізувати конфлікт з поліцейськими.

"Але як тільки вас привезли в ОВС вимагайте, щоб вас перевели з автобуса в ОВС та оформили. Саме з цього моменту почнеться відлік вашого затримання", - зауважив він.

З омонівцями радять не сперечатися, а вже у відділку вимагати дотримання своїх прав / Фото: AFP
Якщо учасник виписав довіреність, то в нього є захисник. Затримана особа має право користуватися послугами адвоката (захисника) і перекладача з моменту затримання (Частина 5 статті 14 закону "Про Поліцію").

"Повідомте вашому захиснику, де ви знаходитеся і після того, як він приїде - вимагайте допустити його до вас. Відмовляйтеся спілкуватися з поліцейськими, повідомляйте їм: Якщо я затриманий, то згідно частини 5-ї статті чотирнадцятої закону "Про Поліцію" я маю право скористатися послугами захисника. Мій захисник знаходиться у відділення, однак його до мене не пускають. Виходячи з цього я роблю висновок, що я не затриманий і прошу мене випустити. Всі ваші вимоги щодо мене незаконні", - розповідає Ніненко.

Він також наголосив, що треба вимагати реалізації права на телефонну розмову, при вилученні сумки - скласти протокол у присутності двох понятих і детально описати вміст сумки.

За законом, у відділку затриманих можуть утримувати не більше трьох годин, але якщо їм висунуть обвинувачення за статтею, за якою можливий адміністративний арешт - то до 48 годин.

"Якщо вас відпускають до суду, то вас можуть попросити підписати зобов'язання про явку. Сміливо підписуйте – жодної юридичної сили цей папірець не має. Повістки може виписувати тільки суд", - нагадує автор.

Пам'ятка була викладена в Інтернеті на тлі масових протестів у Росії незгодних з результатами виборів до Держдуми. За два дні поліція затримала більше 900 учасників подібних акцій.

Читайте також:

Всеросійську акцію протесту готують на 10 грудня

Другий день протестів у Москві: ще 600 затриманих

До Москви стягнули внутрішні війська

Російські психи обрали партію Путіна

В Росії все більше незадоволених виборами виходять на вулиці з протестами

В Росії все більше незадоволених виборами виходять на вулиці з протестами
Наступна публікація