В Саудівській Аравії публічно відрубали голови трьом злочинцям

За великого скупчення людей, кат мечем обезголовив засуджених до страти грабіжників.

У Саудівській Аравії страчені троє грабіжників, які вбили знайомого ювеліра, забивши його камінням. З початку року це вже двадцятий смертний вирок, винесений в цьому ісламському королівстві.

Страчено було трьох осіб, що були визнані винними у вбивстві пакистанця з метою пограбування. Засуджені були публічно обезголовлені мечем на центральному майдані міста Буріда, заявив міністра юстиції країни.

Як встановило слідство, злочинці забили каменями свого знайомого торговця ювелірними виробами.

Незадовго до цього вони викрали Фіряда, аби відібрати в нього золото й коштовності, котрі він зазвичай носив із собою. Зловмисники вивезли чоловіка в безлюдне місце і почали завдавати йому ударів каменями по голові до тих пір, поки чоловік не помер.

Додамо, що ця публічна страта поповнила перелік двадцяти вироків, виконаних в Саудівській Аравії цього року. Рекордним по кількості страт став 2007 рік, коли було страчені 102 осіб.

Страта через відсікання голови – найвища міра покарання в королівстві, котре живе по законам шаріату. Озброєний мечем кат виконує вирок, як правило, за великого скупчення народу. Цей випадок також не став виключенням, і голови були відрубані публічно.

До вищої міри покарання засуджуються особи, котрих визнали винними в вчиненні вбивств, грабежів, згвалтувань на території королівства, а також торговці наркотиками.

Зазначимо, що у 2008 році за даним міжнародної правозахисної організації в світі було виконано майже 2400 смертних вироків.

Найбільше людей було страчено в Китаї – понад 1,7 тисяч чоловік. Не дивлячись на ці цифри, світ поступово відмовляється від покарання на смерть.

У 2008 році страти виконувалися в наступних країнах: Китай (щонайменше 1,718 тисяч), Іран (щонайменше 346), Саудівська Аравія (мінімум 102), США (37), Пакистан (щонайменше 36), Ірак (не менше 34), В'єтнам (щонайменше 19), Афганістан (не менше 17), Північна Корея (15 мінімум), Японія (15), Йемен (не менше 13), Індонезія (10), Лівія (не менше 8), Бангладеш (5), Білорусія (4), Єгипет (щонайменше 2). По одному злочинцеві страчено в Малайзії, Монголії, Судані, Сирії, ОАЕ, Бахрейні, Ботсвані, Сінгапурі, а також в Сент-Крістофере і Невісе.

При виконанні страт використовувалися наступні методи: відсікання голови (Саудівська Аравія), повішення (Бангладеш, Ботсвана, Єгипет, Іран, Ірак, Японія, Малайзія, Пакистан, Сент-Крістофер і Невіс, Сінгапур, Судан), смертельна ін'єкція (Китай, США), розстріл (Афганістан, Білорусія, Китай, Індонезія, Іран, Монголія, В'єтнам), закидання каменями (Іран) і електричний струм (США).

Як і в попередні роки, в 2008 році в п'ятірку країн з найбільш високим показником страт входили Китай, Іран, Саудівська Аравія, Пакистан і США.

В цілому, на ці п'ять країн припало 93% спільного числа всіх страт, здійснених в 2008 році.

У деяких країнах виконання страти, як і раніше, оповите завісою секретності. У Китаї, Білорусії, Монголії та Північній Кореї страти здійснюються таємно.

Велика кількість смертних вироків були винесені під час судових процесів, що не відповідали стандартам правосуддя.

Деякі смертні вироки стали фіналом судових розглядів, на яких використовувалися свідчення, вибиті із застосуванням тортур та з порушеннями міжнародного права.

Читайте також:

У Китаї смертні вироки виконуватимуть "на дому"

У Китаї стратили двох терористів

Білорусь готується до мораторію на смертну кару

Арабських футболістів засудили до розстрілу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: