В секретних документах Wikileaks виявили слід бен Ладена

У секретних документах, опублікованих сайтом Wikileaks, йдеться, що в 2006 році американським спецслужбам було відомо приблизне місцезнаходження Усами бен Ладена.

У секретних військових документах, опублікованих сайтом Wikileaks, виявлена інформація про те, що в 2006 році американським спецслужбам було відомо приблизне місцезнаходження Усами бен Ладена. Крім того, з документів випливає, що лідер "Аль-Каїди" мав безпосереднє відношення до низки терористичних операцій проти коаліційних сил на території Афганістану.

Ця інформація, як стверджує видання, суперечить офіційним заявам глави ЦРУ Леона Панетти про те, що спецслужби втратили слід "терориста номер один" ще на початку 2000-х років. Панетта стверджував, що з цього часу бен Ладен "ліг на дно" і ховається в одному з важкодоступних районів Пакистану.

Однак, згідно з публікацій Wikileaks, американським спецслужбам було відомо, що в 2006 році бен Ладен особисто був присутній на зустрічі керівників терористичного опору. Крім нього серед присутніх були голова "Талібану" мулла Омар, а також лідери моджахедів мулла Дадулла (Dadullah) і мулла Барадар (Baradar), згодом знешкоджені спецслужбами. Всього у зустрічі брали участь близько 20 осіб. На нараді терористичної верхівки були видані інструкції шести смертникам, яких потім відправили для здійснення терактів у різні афганські міста.

Більш того, з документів випливає, що подібні зустрічі проводилися регулярно екстремістами - не рідше разу на місяць, і це теж було відомо американським розвідникам. Місця зборів постійно змінювалися, звичайно це були дрібні села в прикордонних районах Пакистану і Афганістану. Можливо, саме тому, укладає The Guardian, "руку бен Ладена" видно у багатьох операціях, які моджахеди проводили проти коаліційних сил.

26 липня 2010 більше 90 тисяч секретних документів про війну в Афганістані були опубліковані сайтом Wikileaks. Керівництво ресурсу пообіцяло найближчим часом опублікувати ще близько 15 тисяч документів. Тим часом, американське військове командування веде активний пошук винуватців витоку. Одним з головних підозрюваних є аналітик військової розвідки Бредлі Меннінг (Bradley Manning), який раніше вже був викритий в публікації секретних матеріалів через Wikileaks.

З опублікованих документів зокрема стало відомо, що Пакистан і Іран активно допомагають бойовикам "Талібану" боротися з військами коаліції. Крім того, в секретні звіти потрапили численні факти, що свідчать про помилки військових, в результаті яких гинули мирні жителі. Більшість цих випадків в офіційних звітах коаліційного командування замовчувалося.

Читайте також:

Wikileaks пообіцяв опублікувати тисячі нових секретних документів про Афганістан

Секретні матеріали: НАТО програє війну в Афганістані

США хочуть уточнити ціль війни в Афганістані

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: